PJM - tłumacz języka migowego

Applied Chemistry - nowość w języku angielskim w ofercie Wydziału Chemii UwB

grafika

Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku przygotował nową propozycję na studiach stacjonarnych II stopnia. To Applied Chemistry (chemia stosowana) – kierunek prowadzony w języku angielskim. Jego absolwenci będą przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach, m.in. o profilu biotechnologicznym, farmaceutycznym czy kosmetycznym, w dowolnym kraju europejskim lub poza Europą. Dodatkowym atutem nowego kierunku jest brak opłat za studia w języku obcym.

Studenci kierunku Applied Chemistry zdobędą uniwersalne i praktyczne kompetencje z zakresu chemii. Duży nacisk w programie studiów został bowiem położony na zajęcia laboratoryjne, które gwarantują zdobycie umiejętności zawodowych, wysoko cenionych na rynku pracy.

Absolwenci zyskają możliwość zatrudnienia w przedsiębiorstwach oraz w organizacjach i instytucjach publicznych, których działalność związana jest z wykorzystaniem chemii. Są to laboratoria naukowe, badawczo-rozwojowe, diagnostyczne, czy procesowe w instytucjach o profilu biotechnologicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym oraz zajmujących się ochroną środowiska, ale także w przemyśle chemicznym oraz w administracji.

Nowy kierunek jest skierowany zarówno do kandydatów z Polski jak i z zagranicy.

- Program studiów Applied Chemistry uwzględnia szereg zagadnień z zakresu współczesnej chemii, opartych na podstawach nauk ścisłych i przyrodniczych, pozwalających na podjęcie pracy w dowolnym kraju - również poza Europą. Studenci podejmujący naukę na tym kierunku będą mieli do wyboru dwie ścieżki specjalnościowe: Chemical Analysis lub Chemistry of Materials. Pozwoli im to na pogłębianie wiedzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, jednocześnie przygotowując ich do wymagań rynku pracy - mówi prof. dr hab. Joanna Karpińska dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. - Kształcenie na tym kierunku będzie realizowane przez pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych Wydziału Chemii i innych wydziałów Uniwersytetu w Białymstoku, co przysłuży się do prezentacji wyników prowadzonych przez nich badań, promocji wydziałów i uczelni, ale też miasta Białystok i całego regionu. Wynika to z faktu, iż niewiele uczelni oferuje studia na takim kierunku, w oparciu o faktyczne kompetencje merytoryczne pracowników badawczych lub badawczo-dydaktycznych związane z chemią stosowaną, prowadzone w języku angielskim. Dodatkowym atutem oferowanego kierunku jest brak opłat za studia w języku obcym, co powinno być zachętą nie tylko dla obcokrajowców, ale również dla polskich kandydatów – dodaje dziekan Wydziału Chemii UwB.

Wydział Chemii ma w swojej ofercie także 4 inne kierunki studiów. To chemia (studia I i II stopnia), a także jakość i bezpieczeństwo środowiska (studia I stopnia) i chemia kryminalistyczna i sądowa (studia II stopnia).

logotypy UE

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.