PJM - tłumacz języka migowego

Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych

prof. dr hab. Robert Ciborowski oraz Tadeusz Wilczyński

Wzajemna wymiana informacji na temat najnowszych osiągnięć naukowych, realizacja wspólnych inicjatyw badawczych, organizacja konferencji, szkoleń, przedsięwzięć edukacyjnych i popularyzatorskich dotyczących wiedzy o leśnictwie oraz o środowisku przyrodniczym, a także praktyki studenckie – m.in. takie formy współpracy przewiduje podpisane dziś (16.05.2024) porozumienie pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych Białymstoku.

Dokument sygnowali prof. dr hab. Robert Ciborowski – rektor UwB oraz Tadeusz Wilczyński – dyrektor RDLP.

Prof. Ciborowski przypomniał, że uczelnia miała już okazję do współpracy z Lasami Państwowymi przy kilku przedsięwzięciach i układała się ona bardzo dobrze.

- Ta umowa jest otwarciem drzwi do szerszej współpracy. Mam nadzieję, że wspólnych działań, projektów będzie teraz przybywało i zarówno Lasy, jak i Uniwersytet będą czerpały z tego korzyści – powiedział prof. Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku.

Tadeusz Wilczyński wskazał kilka przykładowych zakresów przyszłej współpracy.

- Biorąc pod uwagę, że Lasy Państwowe, jako instytucja określona w prawie, działają na podstawie prawa i w granicach prawa, to już teraz można stwierdzić, że ta współpraca na pewno będzie oparta na prawie. Na pewno będzie też oparta na osiągnięciach naukowych i wiedzy dotyczącej obszaru przyrodniczego, bo przecież dokonania Wydziału Biologii są dla nas na prawdę bardzo cenne – podkreślił dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

W spotkaniu uczestniczyli również dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB - prorektor ds. rozwoju oraz Cezary Świstak - zastępca dyrektora RDLP w Białymstoku.

Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

logotypy UE

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.