Program stypendiów rządu francuskiego (BGF) na rok akademicki 2017/2018. Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom.

Prezentacja, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia - http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja

Programy stypendialne umożliwiają polskim studentom sfinansowanie studiów we Francji na poziomie Master 2 (BGF Master 2gi rok) lub Podwójnego doktoratu realizowanego między Francją i Polską.

Ambasada przyznaje również inne programy stypendialne pozwalające na sfinansowanie studiów na kierunkach artystycznych, zarządzania i administracji.

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać do 5 marca 2017 roku.

Dni Campus France – 16.11.-08.12.2016

Ogłoszenie Ministra Szkolnictwa Wyższego o naborze wniosków w ramach konkursu "Premia na Horyzoncie"

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na konsultacje dla obszarów:

• Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce – opinie zbierane są do 8 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE. Znajduje się tam również formularz konsultacji z objaśnieniami.

• Przyszłe i powstające technologie (szczególnie w inicjatywach FET Proactive i FET Flagships) – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE w komunikatach: FET Proactive i FET Flagships. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.

• Matematyka w filarze Doskonała baza naukowa – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronach komisji w komunikacie Mathematics for Excellence in Science in Horizon 2020. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.

Granty i stypendia kwiecień 2016