Staż w United Nations (Geneva, Szwajcaria)

Stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy (BGF Pobyt badawczy)

Program stypendialny finansuje i ułatwia pobyt wybitnym polskim naukowcom do 45 rż. (ze stopniem naukowym doktora, profesora lub badacza), którzy planują przeprowadzić część badań we Francji.

Stypendium przyznawane w wysokości 1375 euro pozwala polskim naukowcom na sfinansowanie jednomiesięcznego pobytu badawczego we Francji, otrzymanie ubezpieczenia zdrowotnego oraz dofinansowanie do zakwaterowania.

Prezentację programu, warunki kwalifikalności oraz aplikacji znajdziecie państwo na stronie Instytutu francuskiego w Polsce:

Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 16 maja 2017 roku.

Program stypendiów rządu francuskiego
(BGF) na rok akademicki 2017/2018. Stypendia Rządu Francuskiego (BGF) finansują i ułatwiają pobyt we Francji wybitnym polskim studentom oraz naukowcom.

Prezentacja, warunki kwalifikowalności oraz aplikacji przedstawione zostały na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce w rubryce Stypendia - http://www.institutfrancais.pl/pl/prezentacja

Programy stypendialne umożliwiają polskim studentom sfinansowanie studiów we Francji na poziomie Master 2 (BGF Master 2gi rok) lub Podwójnego doktoratu realizowanego między Francją i Polską.

Ambasada przyznaje również inne programy stypendialne pozwalające na sfinansowanie studiów na kierunkach artystycznych, zarządzania i administracji.

Wnioski o przyznanie stypendium Master 2 oraz Podwójnego doktoratu można składać do 5 marca 2017 roku.

Dni Campus France – 16.11.-08.12.2016

Ogłoszenie Ministra Szkolnictwa Wyższego o naborze wniosków w ramach konkursu "Premia na Horyzoncie"

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na konsultacje dla obszarów:

• Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce – opinie zbierane są do 8 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE. Znajduje się tam również formularz konsultacji z objaśnieniami.

• Przyszłe i powstające technologie (szczególnie w inicjatywach FET Proactive i FET Flagships) – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronie internetowej KE w komunikatach: FET Proactive i FET Flagships. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.

• Matematyka w filarze Doskonała baza naukowa – opinie zbierane są do 30 kwietnia br. Więcej informacji na stronach komisji w komunikacie Mathematics for Excellence in Science in Horizon 2020. Formularz konsultacji wraz z objaśnieniami znajduje się na platformie D4Science.

Granty i stypendia kwiecień 2016