WYDZIAŁY

"Dzień z coachingiem" już w czwartek w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki UWB - zapraszamy

Na „Dzień z coachingiem” zaprasza w najbliższy czwartek (25 maja 2017) Instytut Socjologii i Kognitywistyki Uniwersytetu w Białymstoku. Socjolodzy będą w ten sposób promować nową specjalność – coaching z elementami psychologii społecznej. Pojawiła się ona w ofercie studiów drugiego stopnia na kierunku socjologia od roku akademickiego 2017/2018.

Profesjonalny coaching polega na wspieraniu ludzi w osiąganiu celów w życiu, karierze zawodowej, biznesie lub organizacjach. Coachowie pracują z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

 

Oferowana specjalność jest zupełną nowością w ofercie edukacyjnej w regionie. Zainteresowanie profesjonalnym coachingiem rośnie, dlatego UwB chce przygotować studentów do prowadzenia coachingu zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Coachingu (International Coach Federation, ICF). Dzięki temu przed absolwentami studiów o tej specjalności otwarta będzie ścieżka akredytacji ICF.

 

Zajęcie ze studentami prowadzić będą m.in. praktycy, wśród nich Agnieszka Szwejkowska, certyfikowany coach ICF z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. Gwarantuje to  zgodność przebiegu studiów z wymogami ICF.

 

„Dzień coachingu” rozpocznie się o godzinie 9.30 wykładem warsztatowym, a od godziny 12.00, zaplanowano indywidualne minisesje coachingowe dla zainteresowanych osób. Wszystko będzie działo obywało się w budynku Wydziału Historyczno-Socjologicznego w sali 94 (aula).