WYDZIAŁY

Warsztaty rodzinne "Niezłe ziółko" już w tę sobotę w UCK - zapisz się!

Uniwersyteckie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty rodzinne "Niezłe ziółko", poświęcone poznawaniu i wykorzystaniu ziół. Wraz z otwarciem wystawy poplenerowej „Las - dobre sąsiedztwo” i inspirowanymi przyrodą warsztatami batiku na UCK rozpoczął się cykl spotkań Pracowni Eko-Plastycznej, odnoszących się do naturalnego, leśnego otoczenia kampusu UwB. Ich celem jest poznawanie przyrody i rozwijanie świadomości ekologicznej poprzez łączenie działań edukacyjnych i twórczych.

W sobotę 18 lutego w godz. 10.00-12.00 UCK zaprasza na warsztaty rodzinne pod hasłem „Niezłe ziółko”. Tematem warsztatów będą zioła, które uczestnicy będą poznawali poprzez działanie - wykonanie zielnika tzw. rosnącymi farbami i zrobienie ziołowo-glicerynowych mydełek. Podczas spotkania znajdzie się także czas na aktywne zwiedzanie wystawy malarskiej „Las - dobre sąsiedztwo”, która prezentuje prace malarskie i batiki wykonane w 2016 r. przez uczestników plenerów organizowanych cyklicznie przez Nadleśnictwo Spychowo. Będą też wspólne gry i zabawy oraz czytanie opowieści o lesie, roślinach i zwierzętach. Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i starszych, wraz z opiekunami.

Warsztaty przygotowane zostały w ramach programu praktyk i wolontariatu Fundacji UwB i UCK przez studentów naszego uniwersytetu. Poprowadzą je: Maja Musialik - absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu; Michalina Trochimowicz - pasjonatka zielarstwa i zdrowego żywienia; oraz - w charakterze animatorów - Sandra Świsłocka, Żaneta Świstun, Paulina Rabiczko i Maciej Pyłko.

Po zajęciach warsztatowych zapraszamy do zwiedzenia Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego (do godz. 14.00).  Na warsztaty można zapisać się mailowo: fundacja@uwb.edu.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i wieku dziecka.