WYDZIAŁY

Warsztaty rodzinne wokół słuchowiska Maliny Prześlugi - "Bleee".

Uniwersyteckie Centrum Kultury, Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku i Przedszkole Leśne Puszczyk zapraszają we środę, 12 lipca, o godzinie 11.00 lub 17.00 na warsztaty rodzinne wokół słuchowiska Maliny Prześlugi "Bleee".

“Bleee…” to opowieść o Motylu, który ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze “akurat nieobecna”, to zwyczajnie jej nie ma, nie istnieje. Za niewierność zostaje skazany na odsiadkę w starym, nieczynnym autobusie, tkwiącym na zapomnianej przez wszystkich pętli. Poznaje tam pozostałych więźniów, odrzuconych przez inne owady, albo przybyłych tu… z własnej woli, np. z powodu kompleksów i poczucia, że są bezużyteczni. Spotkamy tu m.in. Darię, która od dwóch lat nie chce się przepoczwarzyć w motyla, bo się obawia, że pod kokonem jest gruba i brzydka; Wiktora – pająka bez odnóży; a także Antonia i Bandersa – karaluchy wygnane za nieprzyjemny zapach, który im towarzyszy. Stopniowo dociera do nich wszystkich, że wygląd nie jest tym, co musi nas ograniczać. “Bleee…” to opowieść o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie, doskonała dla całych rodzin.

Słuchowisko zostało zrealizowane na podstawie tekstu Maliny Prześlugi pt. „Bleee” przez studentów III roku kierunku aktorskiego (semestr 2015/2016) Wydziału Sztuki Lalkarskiej w ramach przedmiotu “Praca z mikrofonem”, pod opieką Waldemara Modestowicza oraz Ewy Gajewskiej-Jasińskiej.

Słuchowisku towarzyszą warsztaty rodzinne łączące teatr, sztukę i przyrodę, adresowane do dzieci w wieku 6-10 lat i ich opiekunów, które poprowadzi edukatorka z Przedszkola Leśnego Puszczyk. Słuchowisko, jako teatr wyobraźni, stanie się inspiracją do działań plastycznych, ruchowych i obserwacji przyrody. Naszymi przewodnikami będą również naukowcy z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, gdzie uczestnicy spotkają się oko w oko z bohaterami radiowo-teatralnej opowieści. 

Spotykamy się w Uniwersyteckim Centrum Kultury 12 lipca w dwóch grupach - o godz. 11.00 i 17.00.

Grupa 1
11.00 - słuchowisko
11.45 - zajęcia artystyczne
12.30 - wizyta w UCP

Grupa 2
17.00 - wizyta w UCP
17.45 - słuchowisko
18.30 - zajęcia artystyczne

Żeby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba zadzwonić pod numer 85 743 54 53 (codziennie w godz. 9.00-19.00) lub przyjść osobiście (ul. Sienkiewicza 14, Białystok) odebrać bezpłatną wejściówkę. W taki sposób można zapisać pojedyncze osoby lub całą grupę. Zarezerwowane, a nieodebrane wejściówki tracą ważność na dzień przed datą wydarzenia.

Słuchowisko i warsztaty odbywają się w ramach programu Letnia Akademia AT.

Partnerzy:
Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej)
Uniwersytet w Białymstoku
Przedszkole Leśne Puszczyk
Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze