WYDZIAŁY

Zapraszamy do wspólnego kibicowania podczas 6. PKO Białystok Półmaratonu!

Już 12 i 13 maja (sobota i niedziela) odbędzie się kolejna impreza biegowa z cyklu PKO Białystok Półmaraton. Uniwersytet w Białymstoku jest jednym z partnerów wydarzenia.

Nasza uczelnia funduje puchary dla zwycięzców w klasyfikacji akademickiej kobiet oraz mężczyzn w biegu głównym, czyli niedzielnej rywalizacji na dystansie 21,097 km. W półmaratonie wystartuje m.in. 6-osobowa drużyna UwB.

13 maja zapraszamy wszystkich miłośników sportu i dobrej zabawy do wspólnego kibicowania! Podobnie jak przed rokiem podczas półmaratonu będziemy mieć swoje punkty kibica. Jeden na ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie Wydziału Prawa. Drugi - w kampusie UwB, który jest bardzo lubianym przez biegaczy punktem trasy. Tu bieganie i kibicowanie umilą wszystkim dźwięki znane z Up To Date Festiwal.

W związku z biegiem głównym oraz pozostałymi konkurencjami biegowymi (City Run, Junior City Run, Bieg Śniadaniowy) podczas weekendu będą utrudnienia w ruchu na trasach dojazdowych do centrum, a także do kampusu. Szczegóły można znaleźć tu:
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/155021

Więcej informacji o 6. PKO Białystok Półmaratonie na stronie internetowej zawodów: http://bialystokpolmaraton.pl/

Filmową relację z ubiegłorocznego biegu przez kampus można obejrzeć na kanale PATI: https://www.youtube.com/watch?v=BnPEeZU86PE&t=27s