WYDZIAŁY
Poprzednia wersja strony

Startują zgłoszenia do programu L'Oreal Polska Dla Kobiet i Nauki

Wypromuj swoje badania i zdobądź stypendium!

Startują zgłoszenia do programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki

 

Od 8 marca do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do 17. edycji programu L’Oréal Polska Dla Kobiet
i Nauki.
Kobiety prowadzące badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu mają szansę na promowanie swoich osiągnięć naukowych oraz uzyskanie wsparcia finansowego.

 

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony www.lorealdlakobietinauki.pl. Znajduje się tam m.in. regulamin, który określa zasady, warunki i kryteria aplikacji. Badaczki mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: habilitacyjnej, doktoranckiej i magisterskiej, opisując swój dorobek naukowy oraz plany dotyczące realizacji badań w obszarze m.in. medycyny, biologii, fizyki, chemii, biotechnologii. W programie mogą brać udział kandydatki, które mieszkają w Polsce, a w roku wypłacania nagrody nie osiągną 25. roku życia – w przypadku magistrantek, 35. roku życia –
w przypadku doktorantek, oraz 40. roku życia – w przypadku habilitantek.

 

Po zakończeniu zbierania zgłoszeń, okres od maja do lipca będzie czasem oceny prac. Od tego roku będzie ona przeprowadzona w dwóch etapach. W pierwszej kolejności w ewaluację zaangażują się stypendystki poprzednich edycji. W połowie czerwca rozpocznie się drugi etap, w którym najlepsze prace zostaną przesłane do 16 członków Jury, pracującego pod przewodnictwem prof. Ewy Łojkowskiej. Jury na przełomie lipca i sierpnia finalnie wyróżni 6 kobiet, przyznając: 3 stypendia habilitacyjne po 35 000 zł, 2 stypendia doktoranckie po 30 000 zł i 1 stypendium magisterskie
w wysokości 20 000 zł.
Oficjalne ogłoszenie stypendystek 17. edycji programu nastąpi podczas uroczystej Gali, która planowana jest na październik.

 

***

Program L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki prowadzony jest od 2000 roku. Jego partnerami są Polski Komitet do spraw UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a od 2016 roku także Polska Akademia Nauk. Do tej pory w Polsce wyróżniono 81 kobiet. Wyboru co roku dokonuje znamienite Jury pod przewodnictwem prof. Ewy Łojkowskiej. Do 2015 roku przyznawane były stypendia dla 5 wybitnych badaczek. Od 16. edycji programu została wprowadzona nowa kategoria dla magistrantek. Stypendystki programu Dla Kobiet i Nauki nie poprzestają na tym jednym wyróżnieniu, lecz wytrwale rozwijają się, uzyskując kolejne stopnie i tytuły naukowe.

 

Więcej informacji:

Strona programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki:www.lorealdlakobietinauki.pl

Profil programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki na Facebooku: https://www.facebook.com/LOrealPoland

Link do filmu z Gali 16. edycji programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki: https://www.youtube.com/watch?v=PU7M1jlO-8o

 

 

 

 

Osoby kontaktowe:                                        

L’Oréal Polska

Barbara Stępień

Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej

tel. 509 526 026

barbara.stepien@loreal.com

 

L’Oréal Polska       

Katarzyna Pękala

Koordynator Programu

tel. 508 034 984

e-mail: katarzyna.pekala@loreal.com

On Board PR

Marta Nowicka

 

tel. 602 274 136

e-mail: mnowicka@onboard.pl