Akademicka Liga Międzyuczelniana w Pływaniu

W dniu 27.03.2019 na Pływalni Sportowej w Białymstoku odbyła się Akademicka Liga Międzyuczelniana w Pływaniu kobiet i mężczyzn.  W klasyfikacji drużynowej nasze studentki okazały się bez konkurencyjne zajmując I miejsce, panowie ulegli tylko Politechnice Białystok i uplasowali się na wysokim drugim miejscu.  Zawody były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski w Pływaniu, które odbędą się w dniach 4-6.04 w Lublinie.  Poziom na Akademickich Mistrzostwach Polski w Lublinie będzie bardzo wysoki, ale nie zabraknie tam studentów UwB. Nasi pływacy wraz z trenerem, będą godnie reprezentować barwy Uniwersytetu i walczyć o jak najlepsze wyniki. Życzymy powodzenia.

Nasi medaliści:

Kotowicz Anna I miejsce 50 m stylem motylkowym, I miejsce 100 m stylem zmiennym,

Sarnecka Aleksandra I miejsce 50 m stylem dowolnym,

Berezecki Mateusz I miejsce 50 m stylem dowolnym,

Sac Aleksandra II miejsce 100 m stylem zmiennym,

Sokołowska Martyna II miejsce 50 m stylem klasycznym,

Markovich Alina III miejsce 50 m stylem klasycznym,

Sarnecka Aleksandra, Kotowicz Anna, Sac Aleksandra, Sokołowska Martyna Sztafeta 4x50 m zmiennym I miejsce,

Babicka Paulina, Zalewska Sylwia, Raczkowska Dominika, Falkowska Martyna Sztafeta 4x50 m dowolnym II miejsce,

Berezecki Mateusz, Dawidziuk Emil, Choromański Michał, Wasilewski Michał Sztafeta 4x50 m dowolnym I miejsce,