OFERTA KURSÓW NA ROK AKADEMICKI 2019/2020

miejsce zajęć: ul. Świerkowa 20 B

liczba osób w grupie: minimum 12-16 os.(Jeżeli  grupa się zmniejszy  opłata moze ulec zwiekszeniu !!!)

* Aby zapisać się do wybranej grupy, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy (załączniki dostępne na dole strony) na adres mailowy wykładowcy prowadzącego zajęcia w danej grupie.

ZAPRASZAMY NA KURS  ROSYJSKIEGO TELC B2

TELC B2 JĘZYK ROSYJSKI (poziom B2+) - kurs egzaminacyjny, 75-godzinny(1H=45min), zajęcia 1 raz w tygodniu po 135 min. (+ 5 min. przerwa),

ŚRODA 16-18:20

(podręcznik  + kompilacja materiałów z różnych źródeł; koszt materiałów nie jest wliczony w cenę kursu)

CENA: 600 zł / rok (studenci, doktoranci i pracownicy UwB); 900 zł / rok (osoby spoza UwB)

Cena  może ulec zmianie przy mniejszej liczbie osób  niz wymagana min.12

lektor: mgr A. Kulik (a.kulik@uwb.edu.pl)

Pierwsze zajęcia: Środa 16:45-19:05 16.X lub 23.X.2019

Kurs TELC B2 przeznaczony jest również dla osób, które nie planują podchodzenia do egzaminu TELC, a chcą uczęszczać na kurs językowy na poziomie B2+ z elementami konwersacji lub przygotowują się do innych egzaminów na poziomie B2 (np. FCE).

TELC B2 (poziom B2+) - kurs egzaminacyjny, 75-godzinny(1h=45min), zajęcia 1 raz w tygodniu po 135 min. (+ 5 min. przerwa),

*WTOREK 16:45-19:05 +/- 15 min. LUB

*CZWARTEK 16:45-19:05 +/- 15 min.

*UWAGA-DODATKOWA GRUPA TELC B2  ZAJECIA  WTOREK I CZWARTEK GODZ.19-20.30

(podręcznik: TELC B2 Practice tests + kompilacja materiałów z różnych źródeł; koszt materiałów nie jest wliczony w cenę kursu)

lektor: mgr Małgorzata Penza-Szachowicz (m.szachowicz@uwb.edu.pl)

zajęcia: WTOREK i CZWARTEK

ZAPRASZAMY  NA KURS ANGIELSKIEGO B1  są jeszcze wolne miejsca !!!

B1 (język ogólny) - kurs 75-godzinny(1h=45min), zajęcia 1 raz w tygodniu po 135 min. (+ 5 min. przerwa),

PONIEDZIAŁEK 16,30-18:50 (podręcznik: English File Fourth Edition Intermediate, koszt podręcznika nie jest wliczony w cenę kursu)

Cena moze ulec zmianie przy mniejszej ilosci osób niz wymagana min.12 os.

lektor: mgr Agnieszka Górska (a.gorska@uwb.edu.pl)

Przed zapisaniem się do grupy, zachęcamy do zapoznania się z opisem poziomów biegłości językowej na stronie https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr (Europejskie poziomy biegłości językowej - tabela samooceny).

UWAGA! Możliwość zdawania egzaminu TELC na miejscu.

Planowany termin egzaminu: maj / czerwiec 2020 r.

WIĘCEJ INFORMACJI>>>https://uwb.edu.pl/oferta-2522

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

proponuje studentom  w roku akademickim 2019/20

bezpłatne dodatkowe zajęcia językowe z NIEMIECKIEGO  poza programem studiów.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

proponuje studentom I roku Prawa

w roku akademickim 2019/20

bezpłatne dodatkowe zajęcia językowe z Łaciny poza programem studiów.

Quis iuris peritus sine linguae Latinae scientia?

( Kimże jest prawnik bez znajomości języka łacińskiego? )

Wprowadzenie do łaciny prawniczej

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów

I roku Prawa studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

na zalecane zajęcia fakultatywne z języka łacińskiego prawniczego.

Zajęcia są bazą  do dalszej nauki łacińskiej terminologii prawniczej i prawa rzymskiego. Ułatwią Państwu opanowanie podstawowego zasobu słownictwa i zapamiętanie oraz zrozumienie łacińskich sentencji i zwrotów  prawniczych. Nauczą czytania i korzystania ze słowników łacińsko-polskich oraz gramatyk języka łacińskiego przy samodzielnym tłumaczeniu prostych tekstów, sentencji i zwrotów łacińskich.

Zajęcia w wymiarze 20 godzin rozpoczną się w październiku 2019r.

Pierwsze spotkanie odbędzie się:

22.X.2019r. ( wtorek ) o godz. 16.30 w sali 311

Rejestracja w Usosweb od 04.10. do 31.10.2019 r.

Warunki zaliczenia: regularne uczęszczanie na zajęcia, aktywny udział, praca własna studenta. Po otrzymaniu zaliczenia istnieje możliwość wpisu do suplementu do dyplomu w rubryce inne osiągnięcia (na wniosek uczestnika kursu).

Kontakt  z prowadzącą: mgr Aliną Pawłowską:alina.pawlowska@uwb.edu.pl lub  z sekretariatem Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych:spnjo@uwb.edu.pl

Uwaga ! Grupy  Międzywydziałowe z języków ;rosyjski,niemiecki,francuski  :

mgr Barbara Poskrobko -język niemiecki grupy łączone
I st  II r  ŚRODA  GODZ.18:30
II st  II r WTOREK  GODZ. 18:30,
ul. Liniarskiego 3 /s.1B

e-mail: barbara.poskrobko@uwb.edu.pl

mgr Dorota Żmudzka -język  niemiecki /GR.Łaczona 1r_1st czwartek  godz.18:00 IN ul.Liniarskiego 3 ,s.1E

e.mail: d.zmudzka@uwb.edu.pl

dr Gocha Kvantaliani -język rosyjski / II Gr.Międzywydziałowa  1°(KULT + BIOL + CHEMIA +Ekobiznes + OŚ+Inf) 1 gr.  godz.15,30  ul.Świerkowa 20 budynek B/s.9

e-mail: g.kvantaliani@uwb.edu.pl

mgr Anna Kulik -język rosyjski /Gr.Łacz.Ir Ist  czwartek godz.16-17,30 /e-mail: a.kulik@uwb.edu.pl

mgr Anna Kulik -język rosyjski /Gr.Łacz.Ir  IIst +Biologia IIst_IIr  /kontakt e-mail a.kulik@uwb.edu.pl

mgr E.Parfieniuk - język francuski / Irok gr. łączonej nie ma ,I rok FA + inne FILOLOGIE I zajęcia 7.10. godz.18,30  ul.Liniarskiego 3 /s.20

II rok FA + inne FILOLOGIE  I zajęcia 7.X.2019 godz.15 IN ul.Liniarskiego 3  s.5

kontakt e-mail : e.parfieniuk@uwb.edu.pl

mgr Małgorzata Garbaczewska -język niemiecki do grupy Filologii Angielskiej I rok  mogą dołączyć studenci z innych Filologii (np.FR.FP.FF i inne)
zajęcia  czwartek godz.16,45 IN ul.Liniarskiego 3 sala 8 lub 9  !

m.garbaczewska@uwb.edu.pl

Kierownik Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

za zgodą JM Rektora i Rady Studium

ogłasza konkurs na stanowisko lektora języka angielskiego na czas nieokreślony