WYDZIAŁY

Charytatywny Bal Uniwersytecki

90 osób bawiło się na Charytatywnym Balu Uniwersyteckim z okazji jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu w Białymstoku. Większość uczestników to pracownicy naszej uczelni i towarzyszące im osoby, ale nie zabrakło też gości spoza uniwersytetu - był z nami m.in. marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński. Impreza odbyła się 25 lutego 2017 r. w auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania, która na tę jedną noc, dzięki światłom i wystrojowi sali, zmieniła się nie do poznania. 

Najważniejszym momentem wieczoru była aukcja na rzecz białostockiego Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. rysunek na płótnie przekazany przez prof. Marzannę Morozewicz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii, albumy autorstwa naszych pracowników – prof. UwB Adama Dobrońskiego oraz prof. Marka Konarzewskiego i dr. Janusza Kuprianowicza z dedykacjami i podpisami autorów, szkice projektowe planetarium, które ma powstać niebawem w kampusie, podarowane przez prof. Marka Budzyńskiego z jego autografem czy album „Saga prastarej puszczy” z podpisami Bożeny i Jana Walencików przekazany nam przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Pod młotek poszło też ok. 20 prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych DROGI. Emocje podczas licytacji podgrzewał prowadzący ją Dariusz Szada-Borzyszkowski. Uczestnicy balu okazali się bardzo hojni  - stowarzyszenie zebrało w sumie ponad 11 tys. zł. 

Organizatorzy balu oprócz poczęstunku i tańców przygotowali też uczestnikom quiz wiedzy o Uniwersytecie w Białymstoku, z pytaniami dotyczącymi m.in. historii uczelni, jej struktury, ale też uczelnianych anegdot i ciekawostek. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Wydziału Pedagogiki i Psychologii, która odpowiedziała poprawnie na 17 z 20 pytań. Wszyscy balowicze otrzymali pamiątkowe kotyliony z logo 20-lecia.