Alejka im. Profesorów Aliny i Andrzeja Myrchów będzie zmodernizowana!

Data wydarzenia 04-11-2019

2 projekty ważne dla Uniwersytetu w Białymstoku zostały zakwalifikowane do finansowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Oba dotyczą Alejki im. Profesorów Aliny i Andrzeja Myrchów, łączącej Lasek Zwierzyniecki i kampus UwB z ulicami Wiejską i Świerkową. Wyniki głosowania poznaliśmy w czwartek.

Na projekty dotyczące alejki białostoczanie oddali w sumie 3750 głosów. Dzięki ich realizacji alejka nie tylko wypięknieje i stanie się bezpieczniejsza dla jej użytkowników, ale też zyska rekreacyjny i edukacyjny charakter. W ramach projektu ogólnomiejskiego (o numerze M29) dotychczasowa ścieżka zostanie przekształcona w utwardzoną aleję spacerową, przy której znajdą się ławki, stoliki do gier planszowych oraz kosze na śmieci. Z kolei z projektu osiedlowego (O12) wymienione zostanie przylegające do alejki ogrodzenie oraz oświetlenie. Ponadto zostaną tam rozmieszczone plansze dydaktyczne opisujące florę i faunę najbliższego otoczenia, przygotowane przez pracowników Wydziału Biologii UwB. Szacunkowe koszty realizacji obu zadań to ok. 1,5 mln zł. 

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do finansowania można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu!