Baza rodzin Szlachetnej Paczki i baza dzieci Akademii już otwarta – darczyńcy poszukiwani!

Data wydarzenia 22-11-2016

W sobotę 19 listopada, w samo południe, we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce, w tym także w Białymstoku, wyruszył Marsz SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, inaugurujący otwarcie bazy rodzin i dzieci. Od tego momentu każdy może zostać darczyńcą - Ty też! 

Maszerując przez centrum Białegostoku wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI zachęcali białostoczan do wzięcia udziału  w akcji. Na Marszu, oprócz wolontariuszy, dzieci z Akademii Przyszłości oraz sympatyków obu programów, nie zabrakło gości specjalnych. Uniwersytet w Białymstoku reprezentował prorektor ds. studenckich prof. Jerzy Halicki - nasza uczelnia od niedawna jest oficjalnym partnerem programów "Szlachetna Paczka" i "Akademia Przyszłości". 

Organizatorzy obu programów podkreślali hasło tegorocznej akcji poszukiwania darczyńców – „Koniec ery dorobkiewiczów”, które zapowiada, że Polska się zmienia, a coraz więcej ludzi chce robić coś dobrego. Coraz więcej Polaków zamienia swój dorobek w dobro, szuka sensu, szuka czegoś więcej. Chodzi o to, aby nie „mieć”, a „dziać się”. 

Pomoc potrzebującym jest jednak możliwa tylko dzięki darczyńcom.  Dołącz do nich!! Wesprzyj rodzinę przedświąteczną paczką, wesprzyj dzieci z Akademii Przyszłości. Aby to zrobić, trzeba wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl lub www.akademiaprzyszlosci.pl, wybrać dziecko lub rodzinę - i zacząć mnożyć dobro.

Fot. Karol Kundzicz