Czwartek „Między wierszami”

Data wydarzenia 03-04-2017

Kolejne spotkanie z cyklu „Między wierszami” już 6 kwietnia. Tym razem gościem Wydziału Filologii  UwB będzie krakowski pisarz i krytyk literacki – Krzysztof  Lisowski.

Krzysztof Lisowski ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował literacko w 1972 r. na łamach tygodnika literackiego „Życie Literackie”, a pierwszą książkę – tomik wierszy – „Próba obywatelstwa” wydał w 1975 r. Wiersze Lisowskiego tłumaczone były na języki m.in. na czeski, słowacki, ukraiński, rosyjski, serbsko-chorwacki, węgierski, słoweński, francuski, niemiecki i angielski. Jest laureatem licznych nagród, m.in. Nagrody im. Andrzeja Bursy (1976), Nagrody im. Stanisława Piętaka (1981), Nagrody Miasta Krakowa (1990), Nagroda Krakowska Książka Miesiąca (październik 1999 - za 33 zapewnienia o miłości do świata. Za tom Poematy i wiersze do czytania na głos. Stypendysta rządu Szwecji na Gotlandii (2000) oraz stypendysta Ministra Kultury RP. Związany zawodowo od 1977 r. z Wydawnictwem Literackim w Krakowie. Wykłada w Studium Literacko-Artystycznym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN-Clubu. Współpracuje z pismami literackimi i kulturalnymi, m.in. „Kresy”, „Nowe Książki”, „Dekada Literacka”, „Kraków”.

Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia (czwartek) na Wydziale Filologicznym UwB (Pl. Uniwersytecki 1), w sali 47 o godz. 18.00.
Zapraszamy!