Dwie kolejne MINIATURY trafią do badaczy z UwB

Data wydarzenia 06-12-2018

Dwie badaczki z Uniwersytetu w Białymstoku znalazły się na grudniowej liście rankingowej konkursu grantowego MINIATURA organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Pieniądze zostaną wykorzystane na badania dotyczące komórek nowotworowych i społeczności polskiej w Londynie.

Dr hab. Monika Naumowicz z Instytutu Chemii zdobyła prawie 50 tys. zł na badania pilotażowe w projekcie „Wpływ kwasu cynamonowego i jego hydroksypochodnych na właściwości elektryczne układów modelujących błony biologiczne oraz linii komórkowych glejaka wielopostaciowego”.

Natomiast dr Katarzyna Anna Winiecka z Wydziału Pedagogiki i Psychologii otrzyma blisko 20 tys. zł na badania wstępne w projekcie „Proces (re)adaptacji społecznej polskich migrantów w Londynie w obliczu Brexitu - zmiana i redefinicja statusu społecznego z perspektywy wewnątrzgrupowej”.

Jak informuje NCN, w rozstrzygniętym właśnie konkursie do grona laureatów MINIATURY dołączyło w sumie 67 kolejnych naukowców. Otrzymają łącznie niemal 2,5 miliona złotych na realizację działań naukowych takich jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże, konsultacje naukowe i wyjazdy konferencyjne.

Więcej informacji o konkursie na stronie Narodowego Centrum Nauki.