Dwie wystawy fotografii Wiktora Wołkowa na UwB - w 75. urodziny fotografika. Wernisaż 4 kwietnia

Data wydarzenia 04-04-2017

4 kwietnia Wiktor Wołkow, jeden z najbardziej znanych fotografików przyrody, obchodziłby 75. urodziny.  Z tej okazji studenci Kulturoznawstwa UWB podjęli się bardzo ambitnego zadania: zorganizowania wystawy jego prac. Wystawa ma charakter szczególny - selekcja prac odbywała się przy współpracy wdowy po fotografie, Grażyny Wołkow.

 
Jak opisują studenci: - Kilka miesięcy temu zaczęliśmy pomagać pani Grażynie Wołkow w porządkowaniu dorobku życiowego jej zmarłego męża. Przez ten czas co tydzień przenosimy się w inny wymiar, do niezwykle klimatycznego domu w Supraślu. Tam najpierw zasiadamy przed kominkiem, pijemy herbatkę, rozmawiamy i planujemy, by później wybrać z wielkiej kolekcji płyt winylowych muzykę, która tego dnia będzie towarzyszyć naszej pracy przy porządkowaniu licznych nagród, wystaw, książek... 4 kwietnia Wiktor Wołkow obchodziłby 75. urodziny. Chcemy uczcić ten szczególny dzień wystawą fotografii artysty. Wybór zdjęć był ogromną pracą, bowiem jego dorobek twórczy to tysiące zdjęć, czarno-białych i barwnych.
Ostatecznie zdecydowano się na otwarcie dwóch wystaw jednocześnie. Twórczość Wiktora Wołkowa została podzielona na dwa tematy i na dwie przestrzenie wystawiennicze:
 
- "Słońce" - fotografia barwna - Wydział Filologiczny, Plac Uniwersytecki 1
- ,,Ptak" - fotografia czarno- biała - Wydział Pedagogiki i Psychologii, Świerkowa 20
Wernisaż obu wystaw odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 18:00 na Wydziale Filologicznym UwB, Plac Uniwersytecki 1. O muzyczną oprawę wernisażu zadba duet: Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski. Serdecznie zapraszamy!