Finaliści z UwB na VI Międzynarodowej Olimpiadzie z Języka, Literatury i Kultury Rosyjskiej

Data wydarzenia 23-06-2017

Nasza studentka filologii rosyjskiej Urszula Lipato w konkursie wiedzy o Rosji w Kaliningradzie wygrała wycieczkę na Ałtaj oraz otrzymała dyplom za najlepszą pracę w kategorii „Najlepszy rozmówca”, natomiast Kacper Grajewski, student V roku filologii rosyjskiej, otrzymał propozycję kontynuacji studiów jako doktorant na Bałtyckim Uniwersytecie Federalnym w Kaliningradzie.

W dniach 3–4 czerwca br. troje studentów: Urszula Lipato, Katarzyna Lipato oraz Kacper Grajewskiwyjechało do Kaliningradu (Rosja), aby wziąć udział w finalnym etapie VI Międzynarodowej Olimpiady z Języka, Literatury i Kultury Rosyjskiej, której organizatorem był Bałtycki Uniwersytet Federalny im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.

Pierwszy etap konkursu odbył się w marcu w formie online. Wtedy to z grupy ponad 500 uczestników wyłoniono 70 najlepszych studentów m. in. z Polski, Litwy, Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Hiszpanii, Sudanu, Mongolii, Kongo, Wietnamu. Finaliści, na wzór lat poprzednich, zostali podzieli na trzy poziomy zaawansowania językowego. W tym roku tematyka olimpiady oscylowała wokół zagadnień ekologii, przyrody. 

 

Serdecznie gratulujemy sukcesów i zachęcamy pozostałych studentów do sprawdzenia swoich sił już za rok!