Główne obchody 20-lecia Uniwersytetu w Białymstoku już w następnym tygodniu - zapraszamy!

Data wydarzenia 13-06-2017

Trzy dni wydarzeń kulturalnych, naukowych, a nawet sportowych – tak będzie wyglądała kulminacja obchodów jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu w Białymstoku. Do wspólnego świętowania uczelnia zaprasza nie tylko swoich studentów i pracowników, ale też wszystkich mieszkańców miasta  i regionu. Na wszystkie wydarzenia - wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

Obchody rozpoczną się w środę, 21 czerwca, promocją książki „Maksymiuk” autorstwa Anny Grzejewskiej, Ewy Piaseckiej i Pawła Piaseckiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w auli Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB (ul. Warszawska 63). Weźmie w nim udział bohater książki, Maestro Jerzy Maksymiuk, a także autorzy oraz Elżbieta Kozłowska-Świątkowska - redaktor naczelna Wydawnictwa Uniwersytetu w Białymstoku, które wydało publikację. Książka zawiera m.in. nie publikowane nigdzie wcześniej zdjęcia. Podczas promocji będzie ją można zakupić.

 

W czwartek, 22 czerwca, podczas uroczystego posiedzenia senatu UwB, Jerzy Maksymiuk odbierze tytuł doktora honoris causa uczelni. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 w sali Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej. Do udziału w niej uniwersytet zaprasza nie tylko społeczność akademicką, ale wszystkich wielbicieli talentu i dokonań Maestro Jerzego Maksymiuka – Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku.

 

Również w czwartek, po południu, na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, rozpocznie się  festiwal studencki KampDays 2017 przygotowany przez Parlament Studencki UwB. Na uczestników będą czekały koncerty i konkursy. Można będzie wziąć udział w Festiwalu Kolorów (godz. 16.00–21.00), obejrzeć wystawę fotograficzną „Początek i Koniec” (godz. 17.00) i seans w ramach plenerowego kina letniego (godz. 21.30). Wyświetlony zostanie „Krótki film o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego.

W piątek (23 czerwca) od 19.00 uniwersytet zaprasza wszystkich na urodzinową zabawę na głównym placu kampusu. Wystąpią artyści związani z Białymstokiem, a impreza jest częścią Dni Miasta Białegostoku i jest organizowana m.in. dzięki wsparciu Miasta Białystok. Gwoździem programu będzie koncert Michała „Ciry” Ciruka, poprzedzony występem zespołu By The Way. Potem, do północy, goście będą bawić się na potańcówce z zespołem Whitestok. Na tę urodzinową imprezę uczelnia zaprasza m.in. swoich równolatków studiujących w jej murach – takich studentów urodzonych 19 czerwca 1997 roku (wtedy Sejm RP przyjął ustawę powołującą Uniwersytet w Białymstoku do życia) jest sześcioro. Uniwersytet przygotował dla nich urodzinowe prezenty.

Także w piątek, w Hali Sportowej przy ul. Świerkowej, w ramach festiwalu KampDays odbędzie się turniej futsalu połączony z turniejem fifa (godz. 12.00).

Program obchodów zastał zaprezentowany dziś (13.06.2017) podczas spotkania prasowego w Uniwersyteckim Centrum Kultury.

Patronami medialnymi obchodów jubileuszu Uniwersytetu w Białymstoku są" Polskie Radio Białystok oraz TVP 3 Białystok.

Partnerami wspierającymi, oprócz Miasta Białystok, są: bank Millenium oraz Santander Universidades, a także Opera i Filharmonia Podlaska.

LOGO 

 

logo-SU-+-BZ-WBK-CMYK