Mecenas Jacek Dubois ze swoją najnowszą książką na Wydziale Prawa - zapraszamy!

Data wydarzenia 13-04-2017
Wydział Prawa zaprasza na spotkanie autorskie z mecenasem Jackiem Dubois, autorem zbioru opowiadań pt. "Nieład czyli iluzje sprawiedliwości". Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 16.30 w auli wydziału (ul. Mickiewicza 1), a poprowadzi je dr hab. Elżbieta Kużelewska.


Jacek Dubois to jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich adwokatów, członek Trybunału Stanu (w latach 2012–2015 zastępca przewodniczącego), który pasję zawodu prawika łączy z pasją pisania. Jako pisarz zadebiutował opowiadaniami sensacyjnymi dla młodzieży. Jego książki nominowane były m.in. do Nagrody IBBY oraz przetłumaczone  m.in. na języki chiński. Mecenas Jacek Dubois jest również autorem zbiorów felietonów „Koktajl z paragrafów” i „Mordowanie na ekranie”.

Najnowsza książka - „Nieład, czyli iluzje sprawiedliwości” - to zbiór piętnastu opowiadań pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych od tego, co zakładali jego twórcy. Ciekawe istorie i mroczne intrygi wciągają jak najlepszy thriller. Zmuszają też do chwili zastanowienia i refleksji, przestrzegając przed wyciąganiem pochopnych wniosków i ferowaniem zbyt łatwych wyroków. Jacek Dubois bardzo umiejętnie korzysta ze swojej wiedzy i doświadczenia, ani przez chwilę nie przestając zaskakiwać czytelnika, w imponującym stylu prowadząc go przez meandry prawa, zawiłości procesów i subtelności paragrafów.