Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Grodnie

Data wydarzenia 04-03-2016

W Państwowym Uniwersytecie im. Janki Kupały w Grodnie w dniach 25-26 lutego 2016 r. odbył się otwarty międzynarodowy turniej siatkówki kobiet o Puchar Rektora uczelni.

Zwycięzcą Otwartego międzynarodowego turnieju siatkówki wśród kobiet o Puchar Rektora została drużyna Państwowego Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie.

Turniej odbył się na Uniwersytecie po raz drugi. W tym roku uczestnikami turnieju byli sportowcy Uniwersytetu w Białymstoku (Polska), Federalnego Uniwersytetu Bałtyckiego im. I. Kanta (Rosja), przedstawicielki Grodzieńskiej OSDYUSHOR im. Sapiehy i studenci Państwowego Uniwersytetu im. Janki Kupały.

Na podstawie wyników dziewięciu gier, wygraną w turnieju otrzymała drużyna Państwowego Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie (trener - Stanislav Lisowski). Dziewczętom wręczono puchar i dyplom I stopnia.

Drugie miejsce przyznano drużynie BFI I. Kanta (trener - Alexander Volkov). Sportowcy otrzymali puchar i dyplom II stopnia.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Uniwersytetu w Białymstoku (trener – Mirosław Beń). Przedstawiciele polskiej uczelni otrzymali dyplom III stopnia i puchar laureatu konkursu.

Sportowcom  Grodzieńskiej OSDYUSHOR im. Sapiehy (trener - Jeanne A. Bagacheva) wręczono dyplom uczestnictwa.


Najlepszymi zawodniczkami turnieju były:

Irina Trifonova (FUB I. Kanta);

Krawędzie Catherine (FUB I. Kanta);

Anna Nadich (FUB I. Kanta);

Alicja Krul (Uniwersytet w Białymstoku);

Olga Jakoniuk (Uniwersytet w Białymstoku);

Zuzanna Romaniak (Uniwersytet w Białymstoku);

Olga Triputi (Państwowy Uniwersytet im. Janki Kupały);

Alina Sleptsova (Państwowy Uniwersytet im. Janki Kupały);

Eugene Volik (Państwowy Uniwersytet im. Janki Kupały).


Prorektor do spraw wychowania Państwowego Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie Vasiliy Senko wręczył  dla sportowców medale i pamiątki. Vasiliy Senko powiedział, że drużyny są godną konkurencją dla siebie. Ponadto, Prorektor przyznał trenerom drużyn dyplomy Państwowego Uniwersytetu  im. Janki Kupały w Grodnie i zaprosił do udziału w następnym, otwartym międzynarodowym turnieju siatkówki kobiet o Puchar Rektora, zaplanowanym na luty 2017 r.

Galeria: (kliknij)

Więcej: (kliknij)