Noc Biologów 2016 w Białymstoku

Data wydarzenia 04-01-2016

Od kilku lat w styczniowy, piątkowy wieczór biologiczne instytuty naukowo-badawcze organizują w całej Polsce Noc Biologów. Celem Nocy jest zaprezentowanie – w przystępny sposób, czasem z przymrużeniem oka – czym zajmuje się współczesna biologia, a także pokazanie, że każdy zakątek otaczającego nas na co dzień świata jest pełen małych, biologicznych cudów. Kolejna edycja akcji już w piątek 15 stycznia 2016. Wszystkie białostockie imprezy odbędą się po raz pierwszy w nowym budynku Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku w kampusie przy ulicy Ciołkowskiego 1J.

Uczestnicy tegorocznej białostockiej Nocy Biologów będą mogli między innymi sprawdzić czy DNA świeci nocą, dowiedzieć się jakie porosty można spotkać w Białymstoku, poznać biochemię od kuchni oraz tajemnice roślinnych rekordzistów, spotkać małą muszkę która stała się bohaterką genetyki lub wyjść na polowanie z nocnymi łowcami. Przez cały czas otwarte będzie również Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy.

- Ta Noc Biologów jest dla nas wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy możemy powitać naszych gości w nowym budynku, do którego wprowadziliśmy się wiosną 2015 roku. Jak zawsze, nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale mogą do nas przyjść zarówno grupy szkolne, jak i rodziny lub osoby indywidualne. Aby wziąć udział w zajęciach w ramach Nocy Biologów trzeba tylko zapisać się za pośrednictwem strony internetowej akcji. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto już teraz zajrzeć na stronę, wybrać coś ciekawego dla siebie i potwierdzić uczestnictwo – zachęca dr Paweł Brzęk z Instytutu Biologii UwB, lokalny koordynator Nocy Biologów.

Na Noc Biologów składają się warsztaty, pokazy i wystawy. Szczegółowy program pod adresem: www.nocbiologow.pl.

Tam też można zgłaszać swoje uczestnictwo w poszczególnych  zajęciach.