Polska wobec Ameryki Łacińskiej - spotkanie z ambasadorem Krzysztofem Hinzem

Data wydarzenia 13-12-2016

 Na kolejne spotkanie w ramach Akademii Dyplomacji zaprasza Instytut Historii i Nauk Politycznych UwB. Tym razem gościem będzie ambasador Krzysztof Jacek Hinz, który opowie  o Ameryce Łacińskiej w polskiej polityce zagranicznej. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2016 r. (czwartek) o godz. 13.00 w auli Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

Krzysztof Jacek Hinz jest absolwentem iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz - był m.in. korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Hawanie i Meksyku (1991-1997). Potem rozpoczął karierę w dyplomacji. Pełnił m.in. funkcję ambasadora RP na Kubie, w Brazylii, a także w Wenezueli (akredytacja obejmowała 8 dodatkowych państw: Barbados, Grenada, Jamajka, Gujana, St. Vincent i Grenadyna, Surinam, Trynidad i Tobago, Dominika).

Obecnie jest radcą-ministrem w Departamencie Ameryki MSZ, doradcą strategicznym w odniesieniu do regionu Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Został odznaczony przez rząd Brazylii Narodowym Orderem Krzyża Południa i Wielkim Krzyżem Rio Branco.

Krzysztof Jacek Hinz jest autorem książki reportażowej pt. „Kuba. Syndrom wyspy”, wydanej w   2016 r. I właśnie jej będzie poświęcone spotkanie autorskie, które także w najbliższy czwartek odbędzie się w bibliotece Wydziału Historyczno-Socjologicznego. Opowieści o Kubie będzie towarzyszyła projekcja zdjęć. Początek o godz. 18.00.

Oba spotkanie są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.