PRL-owskie re-sentymenty

Data wydarzenia 18-11-2016

Pamiętacie radio Giewont, pralkę Franię albo starą farelkę? Te i inne „gadżety PRL-u” będzie można zobaczyć od 22 listopada na wystawie pod tym tytułem… w dawnym Domu Partii czyli  na Wydziale Filologicznym UwB. Wystawa towarzyszyć będzie Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „PRL-owskie re-sentymenty”.  

W trakcie dwudniowej konferencji mowa będzie m.in. o filozofii w PRL-u; naleśnikach neapolitańskich; wspomnieniach Agnieszki Osieckiej; kulturze studenckiej PRL-u czy sztuce i wzornictwie charakterystycznych dla tamtego okresu.  

Organizatorem konferencji i wystawy jest Zakład Wiedzy o Kulturze Wydziału Filologicznego  oraz Koło Kulturoznawców KulSTRUKtura.

- Zapraszamy wszystkich do wysłuchania przygotowanych wystąpień oraz obejrzenia wystawy, co pozwoli nam choć przez chwilę poczuć klimat minionej epoki – tak niedawnej, a równocześnie tak obcej – zachęcają organizatorzy

Konferencja odbędzie się 22 i 23 listopada na Wydziale Filologicznym (Pl. Uniwersytecki 1). Początek o godz. 10.30. Wernisaż wystawy 22 listopada o godz. 14.00.

Więcej informacji: http://kulturoznawstwo.uwb.edu.pl/index.php/o-kierunku/aktualnosci/9-wydarzenia/223-konferencja-prl-owskie-re-sentymenty-22-23-listopad