Rekrutacja do programu szkoleń online dla studentów i absolwentów w ramach Santander Universidades

Data wydarzenia 15-03-2020

Grupa Santander, we współpracy z MIT Professional Education, uruchamia program stypendialny „Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation”, dzięki któremu 2 500 studentów i absolwentów uczelni wyższych z 14 państw skorzysta ze specjalistycznych szkoleń online w zakresie transformacji cyfrowej.

Program jest realizowany w ramach inicjatywy Santander Universidades, która od ponad 20 lat wspiera szkolnictwo wyższe.


Termin jest krótki, aplikować można tylko do 15 marca 2020 r. poprzez stronę internetową www.santander-grants.com 


Program stypendialny jest odpowiedzią na wyzwanie, jakim jest podnoszenie szans na zatrudnienie studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, na coraz bardziej zdominowanym przez technologie cyfrowe rynku pracy. Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, 35% pracowników zatrudnionych w krajach OECD pracuje na stanowiskach, które nie odpowiadają ich umiejętnościom.

Santander Scholarships for MIT Professional Education’s Leading Digital Transformation jest skierowany do studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich lub magisterskich, a także absolwentów, którzy uzyskali dyplom w ciągu ostatnich pięciu lat. Program realizowany jest  w 14 krajach – Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Argentynie, Brazylii, Chile, Kolumbii, Stanach Zjednoczonych,  Meksyku, Peru,  Puerto Rico  i Urugwaju.

W pierwszym etapie zostanie wybranych 2 500 osób, które wezmą udział w 5-tygodniowych szkoleniach w języku hiszpańskim lub angielskim. Program skoncentrowany jest na tematyce przywództwa i innowacji, transformacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Po ukończeniu pierwszego modułu, 300 najlepszych uczestników przejdzie do drugiego etapu szkolenia, które potrwa 8 tygodni i obejmie trzy obszary: technologię Blockchain, Cloud & DevOps (Continuous Transformation) i Machine Learning (uczenie maszynowe).

Ponadto, 30 najlepszych uczestników będzie miało szansę, by wziąć udział w rekrutacji na profesjonalne staże w Grupie Santander, z możliwością późniejszego zatrudnienia.


Pobierz pełną treść komunikatu w PDF


Uniwersytet w Białymstoku jest jedną z ponad 50 uczelni w Polsce biorących udział w programie Santander Universidades.

Więcej informacji o współpracy znajdą Państwo na stronie internetowej: uwb.edu.pl/santander-universidades