Spełniamy marzenie Szymona! Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na UwB

Data wydarzenia 15-12-2016

Koło Prawa Sportowego z Wydziału Prawa UwB  wraz z Fundacją „Mam Marzenie” już po raz czwarty zorganizowało Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. 14 grudnia w hali UwB przy ulicy Świerkowej spotkali się pracownicy naukowi, dziennikarze, klerycy, gwiazdy disco polo, białostoccy raperzy oraz piłkarze Jagielloni Białystok - a to wszystko dla pięcioletniego Szymona. Udało się zebrać ponad 2 tys. zł!

Szymon kocha sport, jednak ze względu na chorobę nie może aktywnie uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Jego marzeniem jest konsola Xbox One z kinectem, na której mógłby grać i bawić się, zapominając o codziennych troskach.

- Piękna zimowa pogoda, dekoracje świąteczne na ulicach miasta - wyczuwa się bożonarodzeniową magię świąt. To dobry czas, aby ruszyć nasze sumienia i zrobić coś dobrego dla innych, spełnić czyjeś marzenia. Marzycielem jest Szymon. Cel, niewątpliwie szczytny, ale to co cieszy najbardziej, j to duże zainteresowanie osób chcących nieść pomoc, poprzez spełnianie marzenia  dziecka w szczególnej sytuacji zdrowotnej – mówi Przemysław Alkowski, prezes Koła Prawa Sportowego.

Na boisku mieliśmy okazję zobaczyć wykładowców w niecodziennej roli - nie jako nauczycieli akademickich, a jako znakomitych piłkarzy.

Zobacz galerię zdjęć z turnieju: tutaj

- Jako opiekuna Koła Prawa Sportowego bardzo mnie cieszy, że studenci poza przygotowywaniem przedsięwzięć naukowych, znajdują czas, by zorganizować - już po raz czwarty - turniej charytatywny. Co roku chętnie w tym uczestniczę i namawiam kolegów z Wydziału Prawa do gry w szczytnym celu. Mam nadzieję, że za rok turniej będzie równie udany – mówi dr Andrzej Jackiewicz.

W akcję intensywnie zaangażowały się gwiazdy disco polo:

- Gwiazdy to nie tylko znane z ekranu, sceny czy z wielkich hitów twarze. Są to normalni, wrażliwi, często skromni ludzie, mający wielkie serca i potrafiący dzielić się nimi, tak jak to miało miejsce dziś w hali uniwersyteckiej w Białymstoku. Zwycięzca w tym turnieju jest tylko jeden… To mały Szymon, któremu dziś wszyscy zagrali „jak z nut” – mówi Zbyszek Perkowski z zespołu Focus.

- Trzeba pomagać – jak tylko jest czas, a my akurat mieszkamy blisko Białegostoku, reprezentujemy z kolegami środowisko disco polo. Fajne jest to, że czujemy się tutaj jak jedna wielka rodzina! – dodaje Marcin Miller – wokalista zespołu Boys.

W tym roku na najwyższym podium znaleźli się piłkarze Jagielloni Białystok, drugie miejsce zajęli klerycy, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja kadry Wydziału Prawa UwB.

- Tegoroczna impreza w ramach przeprowadzonych licytacji, loterii, zbiórki do puszek pozwoliła na uzbieranie kwoty 2 213,20 zł. Osiągnęliśmy nowy rekord! To powód do radości. Widzimy sens w dalszym organizowaniu tej cyklicznej imprezy, która na dobre wpisała się w działalność naszego koła. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę: sponsorom, uczestnikom ale przede wszystkim osobom, które znalazły czas i wzięły udział w charakterze widza, kibica. Do zobaczenia za rok – mówi  Przemysław Alkowski.

Turniej uświetniły występy artystyczne, taneczne, efektowny pokaz barmański oraz Łukasz Grant z niesamowitymi sztuczkami iluzjonistycznymi. To wszystko dla małego Szymona!