Spotkanie z Dariuszem Adamowskim z okazji Światowego Dnia Poezji - zaprasza Biblioteka Uniwersytecka

Data wydarzenia 17-03-2017
Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku z okazji Światowego Dnia Poezji serdecznie zaprasza na spotkanie "Z Dariuszem Adamowskim nie tylko o poezji", które odbędzie się dnia 23 marca o godz. 12.00 (Kampus UwB, ul. Ciołkowskiego 1K, budynek Instytutu Chemii, sala 2044). Spotkanie poprowadzi dr hab. Piotr Chomik, zastępca dyr. BU.
 

Dariusz Adamowski – polski poeta i tłumacz. Urodził się w Siemiatyczach. Laureat licznych konkursów poetyckich m.in. K.K. Baczyńskiego, K. Ratonia, H. Poświatowskiej. Publikował swoje wiersze w "Kartkach", "Odrze", "Toposie", "Gazecie Wyborczej" oraz nieustannie w portalu poetyckim "Nieszuflada.pl". Autor trzech tomików poetyckich. Za tomik "Adamowo" uzyskał trzecią nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" 2007  na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2006. Tomik "Skraj" nominowany był w 17. edycji Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego.

Jest autorem  powieści fantasy „Wrota Światów” o pełnej przygód historii nastolatków, którzy dzięki kupionej w tajemniczym antykwariacie grze komputerowej trafiają na tytułowe „Wrota Światów". Dzięki nim zobaczą rzeczy, o których do tej pory jedynie czytali w książkach fantasy, lub oglądali na filmach. Smoki, dungale, mistrz Dżen, magia i magowie, a także cudowne i straszne krainy, niezwykli przyjaciele i potężni, groźni wrogowie.

Dariusz Adamowski mieszka w Białymstoku, pracuje jako lektor jęz. angielskiego, a także nauczyciel języka angielskiego w III LO im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku.