TU I TERAZ . Wystawa prof. Marzanny Morozewicz

Data wydarzenia 07-04-2017

7 kwietnia o godz. 18 w białostockiej Galerii im. Sleńdzińskich  (ul. Legionowa 2) odbędzie się wernisaż indywidulanej wystawy pt.: TU i TERAZ prof. Marzanny Morozewicz z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB.

Marzanna Morozewicz zajmuje się twórczością artystyczną w zakresie malarstwa (obrazy, obiekty malarskie), tkaniny, rysunku i fotografii. W latach 1984-1989 studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1998 roku obroniła doktorat, a w roku 2007 habilitację na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Zakładzie Edukacji Wizualnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

W swojej twórczości artystycznej Marzanna Morozewicz podkreśla motywy autobiograficzne, wątki odnoszące się do własnej cielesności oraz wskazuje na znaczenie płci w sztuce: opiera się na kategorii kobiecości jako doświadczenia wewnętrznego. Istotę tego doświadczenia stanowią emocje, intymny świat wewnętrzny, a także świat zewnętrzny, który odbierany jest sensualnie

Wystawę można będzie oglądać do 7 maja.
.