Tysiące młodych ludzi na kampusie UwB - trwa East Games United!

Data wydarzenia 19-11-2016
Tysiące głównie młodych ludzi odwiedzają w ten weekend kampus UwB - bo trwa właśnie East Games United 2016. To wielkie święto fanów gier wszelakich - i zapewniamy, nie poznacie naszego kampusu, kiedy znajdziecie się tam podczas East Games. Warto zobaczyć, warto zagrać. W sobotę w FIFA i wyścigi samochodowe grało także dwóch naszych rektorów: rektor uwB dr hab Robert Ciborowski, prof. uwB, oraz prorektor UwB dr hab Mariusz Popławski, prof. UwB. Jak komentował rektor Ciborowski, na żywo gra się łatwiej - ale e-sport rzeczywiście wciąga.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia East Games United 2016: tutaj

East Games United to impreza organizowana przez białostockie Stowarzyszenie "Sokrates". Łączy e-sport, gry wideo, gry planszowe, RPG, fantastykę, technologię Virtual Reality, ze spotkaniami z pisarzami, panelami dyskusyjnymi, spotkaniami z twórcami gier. Do tego Parlament Studencki UwB zorganizował StudentCon, czyli konferencję studencką, połączoną z targami organizacji i kół studenckich oraz warsztatami szkoleniowymi.

Przy wejściu do głównego budynku imprezy (Instytut Biologii) prezentują się także wydziały UwB. Czekamy na Was z magicznymi miksturami, groźnymi zwięrzętami, robotami oraz daktyloskopią w praktyce - każdy może pozwolić sobie zdjąć odciski palców (karty z odciskami dajemy na pamiątkę).

Fani gier uczestniczą w rozgrywkach gier: Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, StarCraft II, Heartstone, FIFA 2017 oraz Street Fighter V. Łączna pula nagród we wszystkich zawodach to ponad 50 tys. złotych w gotówce oraz sprzęcie komputerowym. Na korytarzach kampusu funkcjonują strefy wolnego grania, jest tam ponad 20 stanowisk z konsolami PlayStation 4. East Games United 2016 to także konwent fantastyki, mangi i anime. To również spotkania z pisarzami Konradem Kuśmirakiem, Sławomirem Nieściurem czy Michałem Gołkowskim. Dostępny jest też kącik komputerowych gier retro.

Impreza trwa do godz. 18 w niedzielę, 20 listopada.