Uniwersyteckie Centrum Kultury i Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na premierę spektaklu "Saluton al la kosmo".

Data wydarzenia 11-12-2017
„Motyl może machać skrzydłami nad kwiatem w Chinach i spowodować huragan na Karaibach”, mówił Robert Redford w filmie „Hawana”. Nawet drobne, pozornie nieistotne wydarzenia mają potencjał, by zmienić bieg dziejów. A gdyby uruchomić „efekt motyla” w Białymstoku na początku XX wieku? Jak potoczyłyby się losy miasta? Czy jego znana wszystkim historia jest jedyną z możliwych?

Z miłości do Białegostoku i fascynacji jego złożoną przeszłością powstał spektakl „Saluton al la kosmo”, w którym na scenie spotkają się Lidia Zamenhof, Adolf Hitler, Dawid Kaufman, Icchok Zachert, kosmici i Christian Dior. Mariaż historii i wyobraźni, momentami – niczym nieokiełznanej fantazji – pozwoli nie tylko odbyć podróż w czasie, ale też zastanowić nad tym, co nas czeka za jego kolejnym zakrętem…

Premiera: 16 grudnia 2017 r., godz. 19.00
Drugi pokaz: 17 grudnia 2017 r., godz. 19.00

Uniwersyteckie Centrum Kultury 
(kampus Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Ciołkowskiego 1N)

Wstęp wolny

Twórcy:
Urszula Chrzanowska
Paula Czarnecka
Jakub Klimaszewski
Rafał Pietrzak 

Konsultacja reżyserska:
Marcin Wierzchowski

Scenografia, lalki, kostiumy:
Sylwia Maciejewska
Aleksandra Miska

Technika:
Piotr Duniewski

Kuratorki projektu:
Katarzyna Niziołek
Katarzyna Sawicka-Mierzyńska

Spektakl powstał w ramach projektu „Białostockie golemy”, realizowanego przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białystok i Samorządu Województwa Podlaskiego.

Zdjęcie - zbiory Muzeum Podlaskiego w Białymstoku