Wystawa UwB w białostockiej Galerii Alfa - Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze zaprasza.

Data wydarzenia 21-04-2017

Od 20 kwietnia na terenie galerii Alfa Centrum oglądać można autorską wystawę prac dr Joanny Leśniewskiej z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, która prezentuje fotografie struktur komórkowych, tkanek i organów roślinnych. Organizatorami wystawy są: Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy i Alfa Centrum.

Autorka wystawy, dr Joanna Leśniewska, wykonała zdjęcia struktur komórkowych, tkanek i organów roślinnych przy użyciu mikroskopu z wykorzystaniem takich technik jak jasne pole, kontrast Nomarskiego (DIC) i fluorescencja. Obiektem zdjęć stały się rośliny znane nam doskonale i na co dzień wykorzystywane m.in. w kuchni, jak bulwy ziemniaka, czosnek, cebula czy jarzębina, które w pracach autorki zyskały zupełnie nowy wymiar. Dr Leśniewska odkrywa przed zwiedzającymi wystawę barwne i plastyczne oblicze owoców i warzyw.

Wystawa „Zajrzyjmy do środka” była dotychczas dostępna w siedzibie Uniwersytetu w Białymstoku, a od 20 kwietnia do 15 maja można ją oglądać w Alfa Centrum, w pasażu na przeciwko wejścia od ulicy Świętojańskiej. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

To pierwsza z planowanych współnie przez UwB i Alfa Centrum wystaw. Alfa Centrum jest największym centrum handlowym w województwie podlaskim. Usytuowane jest u zbiegu ulic Mickiewicza i Świętojańskiej, w ścisłym centrum Białegostoku.

Więcej informacji o wystawie i Alfa Centrum:  www.alfacentrum.com.pl/bialystok i www.facebook.com/AlfaCentrumBialystok