Zapraszamy na urodzinowy koncert i potańcówkę - już dziś, w piątek, 19.00 na kampusie UwB!

Data wydarzenia 22-06-2017

Piątek (23 czerwca) to ostatni dzień obchodów jubileuszu 20-lecia Uniwersytetu w Białymstoku. Tym razem zapraszamy wszystkich na urodzinową zabawę na głównym placu kampusu UwB (ul. Ciołkowskiego 1) - o godz. 19.00 rozpocznie się koncert, a ok. godz. 21.00 - potańcówka!
Wystąpią artyści związani z Białymstokiem, a impreza jest częścią Dni Miasta Białegostoku i jest organizowana m.in. dzięki wsparciu Miasta Białystok.

Gwoździem programu będzie koncert znanego rapera, białostoczanina Michała „Ciry” Ciruka, który zagra reperatuar z płyty "Pocztówki z miasta B.". Michał Ciruk to młody, ale uznany już białostocki twórca, stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku. Tworzy własne kompozycje, które opowiadają m.in. o naszym mieście - Białymstoku. Warto posłuchać już teraz: https://www.youtube.com/watch?v=yoMAgUjFWmA
Jego koncert poprzedzi występ zespołu By The Way - trzech młodych białostoczan rozgrzeje wszystkich energetycznym rockiem. A ok. godz. 21-szej rozpocznie się potańcówka z zespołem Whitestok, znanym wszystkim miłośników tańców pod rozgwieżdżonym niebem z potańcówek w Ogrodzie Branickich w poprzednich latach.
Wstęp wolny!

Na tę urodzinową imprezę uczelnia zaprasza m.in. swoich równolatków studiujących w jej murach – takich studentów urodzonych 19 czerwca 1997 roku (wtedy Sejm RP przyjął ustawę powołującą Uniwersytet w Białymstoku do życia) jest sześcioro. Uniwersytet przygotował dla nich urodzinowe prezenty.

Patronami medialnymi obchodów jubileuszu Uniwersytetu w Białymstoku są" Polskie Radio Białystok oraz TVP 3 Białystok.

Partnerami wspierającymi są: Miasto Białystok oraz Santander Universidades.