Biuro Karier
Aktualności

Program mentoringowy MedBiz

Innowacyjny, otwarty na niekonwencjonalne rozwiązania, pełen potencjału.

To epitety, które wyjątkowo trafnie opisują pomysł polskich studentów, którzy odważyli się wyjść poza schemat i podjąć ryzyko. MedBiz Innovations Program tworzą młodzi, ambitni ludzie o różnorodnych pasjach, którym przyświeca jeden wspólny cel: stworzyć studencki hub innowacji.

MedBiz to program mentoringowy jednoczący studentów z uczelni medycznych, biznesowych, technicznych i nie tylko. Uczestnicy programu mają za zadanie grupowo wymyślić i opisać innowacyjny produkt, proces, czy usługę, związaną z połączeniem medycyny, nowych technologii i biznesu. Najlepsze zespoły otrzymują szansę rozwoju swoich projektów z pomocą czołowych polskich ekspertów z sektora MedTech. Współpraca z profesjonalistami jest szansą na dogłębne poznanie procesu tworzenia innowacji i wdrażania ich na rynek, a przede wszystkim znacznie zwiększa szanse na sukces w przyszłości. Dopełnieniem programu mentoringowego jest MedBiz Innovations Academy - seria wywiadów z inspirującymi młodymi przedsiębiorcami w branży MedTech. Oprócz inspiracji, MedBiz Innovations Academy stanowi niepowtarzalne źródło wiedzy i informacji dla uczestników.

W poprzedniej edycji w MedBiz Innovations Program wzięło udział 240 uczestników, do drugiego etapu dotarło 50 z nich, a aż 11 projektów zostało zrealizowanych.

Do patronów honorowych programu należą m.in Politechnika Warszawska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Handlowa i Uniwersytet Warszawski. Inicjatywa wspierana jest przez ponad 20 partnerów, m.in. Narodowy Instytut Leków, MEDmeetsTech, portal Znany Lekarz, Women in Tech i UOTT.

Aby dowiedzieć się więcej koniecznie odwiedźcie stronę internetową oraz Facebooka:

https://www.medbizinnovations.pl/

https://www.facebook.com/MedBizInnovationsProgram/