Biuro Karier
Aktualności
Biuro Karier organizuje warsztaty z następujących tematów:

Lp.

Tytuł warsztatu

Opis

Maksymalna liczba osób

Czas warsztatu

1.

Komunikacja - czyli sztuka, która ułatwia życie

Co zrobić żeby skutecznie się komunikować? Co jest ważne w skutecznej komunikacji? Co robić, żeby nas rozumieli inni? Na te i inne pytania odpowiemy sobie praktykując komunikowanie się w grupie warsztatowej.

10 - 15
(w zależności od sytuacji pandemicznej)

120 min

2.

Pisanie CV i listu motywacyjnego

Jakie jest współczesne cv, list motywacyjny? Jakie są zasady ich pisania? Co lubią rekruterzy oraz co to jest profilowanie cv? Najczęstsze błędy
w pisaniu cv oraz cenne wskazówki – tego właśnie dowiedzą się uczestnicy warsztatu.

10 - 15
(w zależności od sytuacji pandemicznej)

120 min

3.

Powyginaj swój umysł,
czyli jak pobudzić mózg do kreatywności

Wyginam śmiało umysł – to hasło przewodnie zajęć kreatywnych. Uczestnicy na własnym umyśle będą pobudzać kreatywne myślenie. Dlaczego warto czasem porzucić myślenie jednotorowe i schematyczne? Tego dowiedzą się uczestnicy.

10 - 15
(w zależności od sytuacji pandemicznej)

120 min

4.

Sztuka autoprezentacji

Rynek pracy zawsze potrzebuje osób, które znają swoje słabe oraz mocne strony, które umieją swoim wizerunkiem pokazać swoje zalety. Trudnej sztuki autoprezentacji uczestnicy nauczą się na zajęciach. Dzięki wprowadzeniu elementów asertywności, uczestnicy będą wiedzieć, że to pojęcie nie dotyczy tylko odmawiania.

10 - 15
(w zależności od sytuacji pandemicznej)

120 min

5.

Buduj pozytywny
obraz siebie, czyli rzecz
o samoocenie

Kto wpływa na postrzeganie nas samych? Czy możemy zmienić to postrzeganie i jak? Jak dobra samoocena wpływa na jakość naszego życia? Tego właśnie uczestnicy będą się uczyć na zajęciach.

10 - 15
(w zależności od sytuacji pandemicznej)

120 min

6.

W jedności siła.
 Czym jest teamwork?

Czym jest praca zespołowa? Uczestnicy dowiedzą się jakie role w zespole pełnią najlepiej. Będzie także poruszana kwestia temperamentu oraz jego wpływu na współpracę w zespole.

10 – 12

150 min

7.

Wszyscy za mną.
Kilka słów o przywództwie grupowym

Niektórzy sądzą, że są urodzonymi przywódcami. Jednak, czy wiesz że kwestia przywództwa jest umiejętnością, którą można się nauczyć? Na warsztacie dowiesz się jakie cechy posiada przywódca, jakim przywódcą jesteś i co pomaga w doskonaleniu tej ważnej umiejętności?

10

120 min

8.

Zarządzanie czasem

Bardzo bym chciał się z Tobą umówić, ale w tym tygodniu nie mam czasu. Teraz nie mam czasu. Może innym razem? Dość często nam się to zdarza. Jednak, czy rzeczywiście nie mamy czasu? Może można inaczej? Ten warsztat pokaże ci kilka metod, dzięki którym można efektywnie korzystać z dostępnego czasu i planować go w taki sposób, aby można było realizować wszystkie plany.

10 - 15

120 min

9.

Pisanie pism urzędowych

Na warsztacie dowiesz się jak poprawnie sporządzić pismo do instytucji. Poznasz podstawowe zasady zbudowania pisma, odpowiednich zwrotów i słów. Pisanie pisma do dziekana, prodziekanów lub innych osób w organizacji nie musi być trudne.

10 – 15

90 min

10.

Podstawy przedsiębiorczości

Kim jest przedsiębiorca? Jak można prowadzić swój biznes ponosząc tylko niewielkie koszty? Czy własny biznes dużo kosztuje? Czy sam muszę wyłożyć kasę na swoją działalność? Tego dowiesz się na tym warsztacie.

10 – 15

90 min

 

 JAK SIĘ ZGŁOSIĆ NA WARSZTAT DO BIURA KARIER?
  1. Zbierz osoby, z którymi chcesz uczestniczyć w warsztacie (minimum 7).
  2. Skontaktuj się z Biurem Karier Uniwersytetu w Białymstoku (e-mail: ac-bk@uwb.edu.pl, tel. 85 745 70 79) i ustalcie dogodny termin oraz miejsce.
  3. Przyjdźcie na warsztat.