Biuro Karier
Aktualności

Zaproszenie na konsultacje

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Już 5 października 2021 odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa podlaskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” - wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane są do 4 października (poniedziałek) do godziny 12:00.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Link do zapisów na konsultacje: https://strategiadlamlodych9.webankieta.pl/

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/zapisz-sie-na-konsultacje-strategii-dla-mlodych-w-wojewodztwie-podlaskim

 

Zapraszamy do udziału w konsultacjach i promocji wydarzenia w Państwa mediach społecznościowych. Jednocześnie proszę o przekazanie informacji o konsultacjach członkom kół naukowych, społeczności akademickiej oraz absolwentom.