Biuro Karier
Aktualności

Korzyści elastyczności w pracy

Elastyczność to jedna z kluczowych cech, na które zwracają uwagę pracodawcy – nierzadko jest ona wymieniana w podstawowych wymaganiach na dane stanowisko. Przełożeni doceniają współpracę z osobami, które nie boją się zmian i potrafią dostosować się do nowych oczekiwań.

 

Realizacja potrzeb firmy

 

Polityka firmy często ulega modyfikacjom wraz ze zmianami na rynku pracy. Przykładowo, wzrastająca popularność zakupów przez Internet może sprawić, że sklep stacjonarny zacznie prowadzić sprzedaż również online. W takim przypadku część pracowników będzie musiała zająć się nową działalnością, dostosowując zakres prac do zmieniających się oczekiwań. Warto podkreślić, że elastyczność zwiększa także szansę na otrzymanie awansu. Przełożony jest świadomy tego, że taki pracownik będzie chciał dbać o swój rozwój i dobrze się sprawdzi na wyższym stanowisku.

 

Większa szansa na przebranżowienie

Elastyczni pracownicy często znacznie szybciej znajdują nowe zatrudnienie, a utrata dotychczasowej posady jest dla nich motywacją do zmiany. Nie ograniczają się wyłącznie do jednej branży. Chętnie biorą udział w dodatkowych szkoleniach i kursach, aby zdobyć doświadczenie niezbędne w zupełnie innej gałęzi rynku. Elastyczni pracownicy również z tego powodu są cenieni przez przełożonych, ponieważ są w stanie sprawdzić się w danej firmie w różnych rolach. Taka osoba zatrudniona na przykład w agencji interaktywnej może być odpowiedzialna nie tylko za tworzenie treści marketingowych, ale także za pozyskiwanie nowych klientów lub reprezentowanie firmy na targach branżowych.

 

Szybkie odnalezienie się w zespole

Elastyczne podejście do obowiązków zawodowych najczęściej idzie w parze z otwartością na nawiązywanie nowych relacji. Tacy pracownicy są bardziej komunikatywni, nie mają problemów z odnalezieniem się w zespole i potrafią współpracować nawet z osobami o trudnym charakterze.

 

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w Białymstoku i sprawdź, w jakich ogłoszeniach elastyczność okaże się ważnym atutem: LINK