3 kwietnia w UCK spotkanie z Krzesimirem Dębskim - zapraszamy!

Data wydarzenia 23-03-2017
Zapraszamy do Uniwersyteckiego Centrum Kultury na spotkanie ze znanym kompozytorem Krzesimirem Dębskim! Już 3 kwietnia Krzesimir Dębski opowie o kulisach powstawania jego książki „Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia”. Gośćmi spotkania będą także: Magdalena Wieklik i Mateusz Tymura - twórcy przedstawienia „Władcy”. Jeden z rozdziałów spektaklu rozgrywa się bowiem w Kisielinie, miejscowości, z której pochodzi rodzina Krzesimira Dębskiego. Goście wspólnie z publicznością zastanowią się nad tym, jak odbywa się praca pamięci w warunkach pogranicza i jaką rolę pełni w tym procesie sztuka: literatura, teatr, film.
Rozmowę poprowadzi prof. Elżbieta Dąbrowicz z Zakładu Literatury Oświecenia i Romantyzmu UwB. Wstęp na spotkanie - wolny. Początek spotkania o godz. 17.00.

Po spotkaniu, o godz. 18.30 zapraszamy na spektakl „Władcy” (koprodukcja Teatru Klepisko i Teatru Latarnia). Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem: rezerwacje@uwb.edu.pl. Rezerwacja jest ważna po otrzymaniu potwierdzenia od organizatora.

Spotkanie i spektakl odbywają się w ramach projektu „Kultura wielu głosów - przeszłość i teraźniejszość”, realizowanego przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku Universitas Bialostocensis dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Białegostoku.