Absolwenci Filii UwB w Wilnie odebrali dyplomy

Wczoraj (28.07.2022) w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego.

Jednostka działa od 2007 roku. Do tej pory jej mury opuściło już ponad 840 absolwentów. W tym roku miała miejsce XIII promocja na studiach licencjackich oraz VI na studiach magisterskich. Dyplomy odebrało łącznie 30 osób

- W dzisiejszych czasach – czasach niespokojnych, trudnych, ciekawych – zdobycie wyższego wykształcenia jest wartością samą w sobie. Państwo staliście się elitą społeczeństwa Republiki Litewskiej. To zobowiązuje, żebyście dzielili się swoją wiedzą i jednocześnie budowali siłę Republiki Litewskiej i społeczeństwa, abyście tę wiedzę wykorzystywali na wszystkie możliwe dopuszczalne sposoby po to, aby żyło się wszystkim lepiej – powiedział obecny na uroczystości prorektor Uniwersytetu w Białymstoku dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB, gratulując absolwentom.

- W tym roku świętujemy 15-lecie Filii Uniwersytetu w Białymstoku. Temu będzie poświęcona specjalna wrześniowa konferencja, którą przygotowujemy. Ale też chciałem zaznaczyć, że się ciągle rozwijamy. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku ruszy kierunek Pedagogika przedszkolna i
wczesnoszkolna
– mówił dyrektor Filii Uniwersytetu w Białymstoku w
Wilnie Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego, dr hab. Jerzy Halicki, prof. UwB.

W uroczystości, oprócz przedstawicieli władz uczelni, wzięli udział m.in. Irmina Szmalec – I Sekretarz Wydziału Konsularnego, Konsul RP, europoseł Waldemar Tomaszewski oraz posłanki na Sejm Republiki Litewskiej Rita Tamašunienė i Beata Pietkiewicz. Nie zbrakło też wykładowców Filii, rodzin i przyjaciół świeżo upieczonych absolwentów.