Akademicka niedziela na białostockim rynku

Data wydarzenia 20-05-2016

22 maja zapraszamy na Dzień Akademicki w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Początek imprezy godz. 13, miejsce – Rynek Kościuszki w Białymstoku.

7 białostockich uczelni wyższych  oraz Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna w niedzielę (22 maja) zaprezentuje naukowe i krajoznawcze atrakcje w sposób przystępny dla każdego – niezależnie od wieku i wykształcenia. Jedyny warunek uczestnictwa to ciekawość świata.

 Na stanowisku Uniwersytetu w Białymstoku będzie się można pobawić w paleontologa szukającego ciekawych  minerałów, przekonać się, że ogórek przewodzi prąd i popatrzeć w niebo przez teleskop. Politechnika Białostocka tradycyjnie już zaprezentuje wyjątkowe pojazdy i mobilne roboty (w tym walki mini robotów SUMO). Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna zapewni doskonałą zabawę i konkursy dla najmłodszych.  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku m.in. uruchomi polowy Szpital Pluszowego Misia, gdzie przyszli lekarze dowiedzą się na czym polega ten niezwykły zawód. Poza tym na stoisku UMB będzie można uzyskać porady dotyczące zasad stomatologii, zachowania prawidłowej postawy, podstaw zdrowego odżywiania. Wyższa Szkoła Ekonomiczna proponuje m.in. piknik rodzinny i występ dzieci z przyuczelnianego przedszkola "Orzełek”, a Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania zaprasza na turniej szachowy. Na stoisku Wyższej Szkoły Medycznej będzie można zobaczyć pokaz pierwszej pomocy,  a także techniki masażu i wiosennego makijażu. Do letnich wędrówek przez niesamowite podlaskie krainy zachęcać będzie Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna .

Całą imprezę na bieżąco relacjonować będzie Polskie Radio Białystok

Piknik potrwa do godz. 18. Zapraszamy serdecznie wszystkich białostoczan.