Aleja prof. Myrchów przebudowana. Jest też przejście dla pieszych w sąsiedztwie kampusu

Na tę inwestycję musieliśmy długo czekać, ale w końcu jest. Zakończyła się przebudowa alei im. Profesorów Aliny i Andrzeja Myrchów, która łączy Lasek Zwierzyniecki i kampus UwB z ulicami Wiejską i Świerkową. Powstało też przejście dla pieszych na ul. 11 Listopada, w sąsiedztwie kampusu.

Przebudowa al. Myrchów była realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020, dzięki białostoczanom, którzy zagłosowali na ten projekt. Prace trwały kilka miesięcy i niedawno zostały zakończone. Inwestycję czekają tylko odbiory końcowe, które mają zostać przeprowadzone w najbliższych dniach.

Aleja jest już dostępna dla spacerowiczów, w tym studentów i pracowników UwB, którzy zyskali bezpieczną i piękną trasę łączącą kampus UwB z ul. Wiejską i Świerkową.  

Zostało wymienione ogrodzenie, a alejka zyskała nową nawierzchnię. Pojawiły się też ławki, stoły do gier planszowych oraz przyrodnicze tablice informacyjne, które powstały przy współpracy z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. prof. A. Myrchy i Wydziału Biologii UwB. Jedna z nich poświęcona jest patronom alei: profesorom Alinie i Andrzejowi Myrchom. To zasłużeni dla Uniwersytetu w Białymstoku, wybitni przedstawiciele nauk biologicznych.

Spacerując aleją, warto też zwrócić uwagę na znajdujące się w pobliżu kłody bartne. To nadrzewne ule, w których mieszkają pszczoły miodne. Las zapewnia im spokój, a także wspaniałe warunki do pracy i odpoczynku. Kłody powstały z inicjatywy Miasta Białystok. 

Co ważne, aleją Myrchów dojdziemy bezpiecznie do kampusu UwB. U jej wylotu na ul. 11 Listopada powstało bowiem przejście dla pieszych.

Zapraszamy na spacer!