Amerykanistka z UwB uczestniczyła w obchodach 100-lecia polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych

Data wydarzenia 20-02-2019

Na zaproszenie Georgette Mosbacher - ambasador USA w Polsce, prof. Halina Parafianowicz z Instytutu Historii i Nauk Politycznych UwB wzięła udział w obchodach "100 years of US-Poland's diplomatic relationship". Uroczystość odbyła się 30 stycznia br. w hotelu „Bristol” w Warszawie, miejscu symbolicznym w historii polsko–amerykańskich stosunków dyplomatycznych.

Natomiast 1 lutego, tym razem na zaproszenie Yale University, prof. Parafianowicz wzięła udział w konferencji: "Europe after 1918: Poland, the Baltic Countries, and the United States", gdzie wygłosiła referat: "Woodrow Wilson and Poland. His Legend and American Myth in the Interwar Period".

Prof. Halina Parafianowicz naukowo specjalizuje się w dziejach powszechnych najnowszych, szczególnie w społecznej i politycznej historii Stanów Zjednoczonych. Z jej inicjatywy od kilku lat w Białymstoku odbywa się forum zaawansowanych studiów nad Stanami Zjednoczonymi im. Profesora Andrzeja Bartnickiego.

 

Fot. 1: Prof. Halina Parafianowicz i ambasador USA Georgette Mosbacher podczas spotkania w hotelu „Bristol” (serwis fotograficzny Ambasady USA w Polsce)

Fot. 2: Prof. Halina Parafianowicz i attaché kulturalny USA Dan Hastings (serwis fotograficzny Ambasady USA w Polsce)