Anna Kotowicz z UwB wywalczyła 2 medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu

Data wydarzenia 08-04-2019

Anna Kotowicz, studentka II roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, wywalczyła dwa brązowe medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się w dniach 4-6 kwietnia w Lublinie. Pływaczka z UwB stanęła na podium w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym oraz 100 metrów stylem zmiennym (w klasyfikacji uniwersytetów).
 
- Można powiedzieć, że nasza zawodnicza przełamała złą passę, bo przez ostatnich kilka lat zawodnicy UwB wracali z AMP bez medali. Dla Ani pechowy był poprzedni rok, gdy wywalczyła czwarte miejsce i uplasowała się tuż za podium. Jednak w końcu się doczekaliśmy, i to aż dwóch krążków – cieszy się trener pływaków z UwB Marcin Milczunas.

Na wyróżnienie zasługują również Aleksandra Sarnecka, Martyna Sokołowska, Aleksandra Sac, które wraz z Anną Kotowicz wystartowały w wyścigu sztafet 4x50 m stylem dowolnym i uplasowały się na 10. miejscu wśród uniwersytetów.
 
- Jestem bardzo zadowolony z wywalczonych medali jak również z postawy wszystkich swoich zawodników, którzy popłynęli na swoim poziomie. AMP to bardzo mocno obstawiona impreza, poziom jest bardzo wysoki, przyciąga do walki o medale zawodników z krajowej czołówki pływackiej. Ciężko rywalizować z uczelniami, które posiadają swoje pływalnie, a ich zawodnicy mają dwa treningi dziennie. My trenujemy tylko dwa razy w tygodniu. Cieszymy się z tego co osiągamy i ciężko pracujemy dalej – podsumowuje Marcin Milczunas.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu wystartowało ponad 800 studentów z 74 uczelni wyższych. W przeciągu dwóch dni rywalizacji odbyło się 10 konkurencji indywidualnych oraz wyścigi sztafetowe.


FOTORELACJA