Białostocka premiera „Anatomii startupu” w BPN-T

Data wydarzenia 01-06-2016

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny zaprasza na wydarzenie HoT startup!, w ramach którego odbędzie się m.in. pokaz pierwszego filmu dokumentalnego poruszającego tematykę polskiego środowiska startupowego.

6 czerwca 2016 roku sala konferencyjna Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego zamieni się w prawdziwe kino. Podczas wydarzenia „HoT startup!”, organizowanego w ramach programu Platformy Startowe dla nowych pomysłów Hub of Talents wyświetlony zostanie po raz pierwszy w Białymstoku film o startupach „Anatomia startupu”. To pięć historii niesamowicie przedsiębiorczych osób, pokazujących jak dzięki pasji i bardzo ciężkiej pracy osiągnąć globalny sukces w biznesie i żyć robiąc to co się lubi i przynosi satysfakcję. Historia ludzi szczęśliwych, którzy udowadniają, że należy mieć marzenia i je realizować. Mimo dużego ryzyka warto dać się ponieść gorączce startupowej i nie przejmować się porażkami zgodnie
z mottem filmu: „Nie ważne ile razy upadniesz, lecz ile razy wstaniesz”.

Od idei do sukcesu

Po pokazie filmu z prelekcją pt. „Odpal swój biznes i bądź HoT” wystąpi Cyprian Iwuć, założyciel Jemsushi.pl i SushiSocksBox, który postara się zmotywować Was do założenia własnej firmy. Opowie o nietypowej koncepcji biznesowej, której bazą jest miłość do sushi. Zdradzi swoje doświadczenia począwszy od samej idei startupu. Powie o szansie jaką daje program Platformy startowe Hub of Talents.

Pomoc w wystartowaniu z biznesem

„Hub of Talents” (HoT) to wspólny projekt technoparków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którego liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPN-T). Udział w programie to dla młodych przedsiębiorców szereg korzyści – zaczynając od podstawowych szkoleń i warsztatów, poprzez indywidualny mentoring i coaching biznesowy, obsługę księgową i prawną, doradztwo podatkowe oraz wsparcie marketingowe. We wszystkie te działania zaangażowani zostaną  zewnętrzni eksperci – specjaliści w danej dziedzinie, a także inne instytucje otoczenia biznesu, fundusze Venture Capital, seedowe czy też aniołowie biznesu i inwestorzy oraz osoby z doświadczeniem wyniesionym ze startupów, które z sukcesem wprowadziły na rynek swój produkt. Pomysłodawcom udostępniona zostanie przestrzeń do pracy biurowej, aby pod okiem mentorów biznesowych efektywnie opracowywać swoje koncepcje. Startupy, które będą gotowe do wejścia na rynek ze swoim produktem lub usługą będą mogły ubiegać się nawet o 800 tys. zł bezzwrotnej dotacji na rozwój swojej firmy.

 

HoT startup! to mocna dawka inspiracji i motywacji do założenia własnej firmy. Jeżeli jesteś przedsiębiorczy, masz pomysł na biznes lub jesteś już startupowcem, ale chcesz podjąć się nowych projektów i potrzebujesz wsparcia, nie może Cię tu zabraknąć!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie: http://hotstartup.evenea.pl/

 

Termin: 6 czerwca 2016 r, godz. 18:00

Miejsce: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok

Organizator:  Białostocki Park Naukowo-Technologiczny