Białostocki Salon Maturzystów Fundacji Perspektywy - już 14 września w kampusie UwB!

Data wydarzenia 05-09-2017

Będą stoiska i prezentacje szkół wyższych, prelekcje dotyczące przyszłorocznych egzaminów dojrzałości, a także porady dotyczące wyboru przedmiotów maturalnych i ścieżki dalszej edukacji. To wszystko 14 września od godz. 9.00 do 15.00 w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. To właśnie tu odbędzie się organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy tegoroczny Białostocki Salon Maturzystów - czyli największe targi edukacyjne dla maturzystów w województwie podlaskim.

Podczas Salonu maturzyści zdobędą wszystkie najważniejsze informacje, jeśli chodzi zarówno o maturę, jak i studia. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży przygotowała prezentację na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać też będą uczelnie z Białegostoku – m.in. 3 największe szkoły wyższe z regionu (oczywiscie Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku), ale też uczelnie z Lublina, Krakowa i Warszawy. Na stoiskach będzie można poznać ich ofertę, zapytać o szczegóły dotyczące rekrutacji czy warunki studiowania.

 

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę na uzyskanie gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

 

Białostocki Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło łącznie blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon w Białymstoku odwiedziło w ubiegłym roku około 6 tysięcy maturzystów.

 

Białostocki Salon Maturzystów to największe targi edukacyjne w regionie. W kampusie Uniwersytetu w Białymstoku będzie gościł po raz drugi.

 

(Źródło: http://www.salonmaturzystow.pl/2017/bialystok).