Chór UwB zaprasza na przesłuchania

Data wydarzenia 23-09-2019

Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na wstępne przesłuchania, które odbędą się 23 września od godziny 10-13 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20). Osoby bez doświadczenia wokalnego są także mile widziane.

Chór Akademicki UwB istnieje od 1976 r. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest prof. Edward Kulikowski. Chór tworzą studenci, absolwenci i pracownicy uniwersytetu. Od lat współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach, regularnie koncertuje też w kraju i na całym świecie z uznanymi artystami i orkiestrami symfonicznymi. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień w polskich i zagranicznych konkursach oraz na licznych festiwalach.

Zespół dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych, także za granicą, m.in. we Francji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Wydał również trzy płyty kompaktowe: ,,Polskie kolędy i pastorałki”, ,,Musica Sacra” oraz ,,Pieśni polskie”. Dziś Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku jest wizytówką artystyczną nie tylko uczelni, ale także miasta i całego regionu.

Chętni proszeni są o maila informacyjnego na adres chor@uwb.edu.pl lub wiadomość na facebooku lub telefon na numer 607-527-626 / 695-922-277.

Więcej informacji na stronie internetowej chóru.