DEMO DAY # 4: Gość specjalny wydarzenia – dr Adam Zagórecki z Cranfield University

Data wydarzenia 28-11-2022

W ramach „Pilotażowego projektu dotyczącego rozwoju współpracy w zakresie B+R między biznesem  i uczelniami” w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Żurawia 77 odbędzie  się  kolejne spotkanie naukowców poszukujących partnerów biznesowych do komercjalizacji swoich innowacyjnych rozwiązań. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną projekty badawcze z Politechniki Białostockiej.

Spotkanie odbędzie się 28 listopada 2022 roku w godzinach 9:00 – 13:00 podczas którego, cztery zespoły naukowe z Politechniki Białostockiej zaprezentują dotychczasowe sukcesy badawcze. Będą to:

  1. Opracowanie koncepcji urządzenia do monitorowania pomiaru relaksacji mięśni szkieletowych podczas znieczulenia ogólnego i w bezpośrednim okresie pooperacyjnym - dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB,
  2. Inteligentny autonomiczny system zakupowy Shop&Go - dr inż. Urszula Kużelewska,
  3. Opracowanie komputerowo wspomaganego systemu projektowania gorsetów ortopedycznych do leczenia skoliozy u dzieci i młodzieży - dr hab. inż. Piotr Mrozek, prof. PB;
  4. TFMDF – Deska Przyjazna Środowisku – mgr inż. Tomasz Bobin.

Udział w wydarzeniu stanowi także niepowtarzalną okazję do wysłuchania prelekcji dr. Adama Zagóreckiego z Cranfield University (Wielka Brytania), specjalizującego się w zastosowaniach metod Data Science, uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji do zagadnień bezpieczeństwa i obronności, na temat „Kiedy badania naukowe stają się robieniem startupu”. Wystąpienie Adama Zagóreckiego będzie połączone z sesją pytań i odpowiedzi.

Wydarzenie jest otwarte dla całej społeczności akademickiej.

Zapraszamy do uczestnictwa

Zespół Wschodniego Ośrodka Transferu Technologii