Dokładność, skrupulatność, sumienność... i języki - CERI DAY na Wydziale Ekonomii i Zarządzania

Data wydarzenia 08-11-2017

W środę na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB odbył się CERI DAY - zorganizowany przez Ceri International, był przede wszystkim okazją do zapoznania się z ofertą pracy w firmie.  CERI International działa w sektorze finansowym, obsługuje procesy biznesowe na polskim rynku. Wraz z siedmioma niemieckimi spółkami ComTS należy do Delivery Center – organizacji parasolowej Grupy Commerzbanku. 

- Zależy nam na współpracy z uczelniami wyższymi z tego powodu, że studenci i absolwenci kierunków ekonomicznych i filologicznych są grupą, z której rekrutujemy wielu naszych pracowników – mówił Łukasz Ławreniuk z CERI International, który sam jest absolwentem socjologii UwB. – Liczy się przede wszystkim znajomość języków, w pierwszym rzędzie niemieckiego i angielskiego, ale zatrudniamy też osoby posługujące się czeskim, słowackim, hiszpańskim. Pozostałe wymagania to dokładność, skrupulatność i sumienność.

Praca w firmie polega m.in. na obsługiwaniu kredytów, giełd walutowych, ale też weryfikacji klientów, opracowywaniu dokumentacji itd. O szczegół dotyczące  warunków pracy w CERI pytało kilkadziesiąt osób. Interesowały je w pierwszym rzędzie wymagania i możliwości rozwoju, a zaraz potem zarobki.

- Na to pytanie trudno konkretnie odpowiedzieć, bo płace są zróżnicowane, w zależności od znajomości języków i innych umiejętności – wyjaśnił Łukasz Ławreniuk,

W ramach CERI DAY można było także wysłuchać wykładu Piotra Maślaka o „Praniu brudnych pieniędzy”. Wydziałowa aula pełna była zaintrygowanych tematem studentów.
Organizatorem wydarzenia było Biuro Karier Uniwersytetu w Białymstoku oraz Ceri International.

Galeria: http://uwb.edu.pl/8-11-2017-ceri-day