Dołącz do UwB Team i biegnij razem z nami! Pierwszy trening 21 stycznia - zapraszamy!

Data wydarzenia 07-12-2016

Zapraszamy wszystkich fanów sportu do stworzenia pierwszej uczelnianej grupy biegowej UwB Team, która wystartuje w 5.PKO BIAŁYSTOK PÓŁMARATON FUNDACJI "BIAŁYSTOK BIEGA" i CITY RUN 5k (14.05.2017)! Przyjdź na pierwszy trening - w sobotę, 21 stycznia, o godz. 13, w hali sportowej UwB przy ul. Świerkowej.

W Białymstoku fanów biegania jest coraz więcej. Rośnie też grupa osób regularnie biegających wśród studentów, kadry naukowej i pracowników naszej uczelni. Zależy nam na zintegrowaniu i wsparciu miłośników tego sportu, dlatego chcemy stworzyć grupę UwB Team, a potem pobiec wspólnie w białostockim półmaratonie lub w biegu na 5 km. Już dziś zapraszamy też tych, którzy nie zdecydują się na bieganie, do wspólnego kibicowania - będzie się działo, zapewiamy! 

Wszyscy chętni do UwB Team mogą zgłaszać się do mgr Macieja Stefanowicza, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB, ul. Świerkowa 2, tel. 85 745 76 85. 

UwB Team patronuje Maria Andrejczyk, studentka UwB i olimpijka z Rio de Janeiro.  

 

Uniwersytet w Białymstoku został oficjalnym partnerem Fundacji „Białystok Biega”, organizatora 5. Półmaratonu PKO Białystok i CityRun 5k, które odbędą się 14 maja 2017 roku. 

UwB chce wspomóc  Fundację w integracji i wsparciu białostockiego środowiska miłośników biegania.  Współpraca UwB z Fundacją „Białystok Biega” będzie skutkowała wieloma wspólnymi działaniami od grudnia 2016 r. 

Już 16 grudnia o 18.30 na kampusie UwB odbędzie się spotkanie opłatkowe wszystkich miłośników i sympatyków biegania.  Serdecznie zapraszamy!

 

 

Kulminacją współpracy będzie oczywiście  5. PKO Białystok Półmaraton i City Run 5k – UwB włączy się aktywnie w jego promocję oraz organizację.  Już możemy zdradzić, że trasa półmaratonu będzie biegła obok dwóch wydziałów UwB oraz przez kampus UwB.