Ekonomiczna olimpiada dla dorosłych na Wydziale Ekonomii i Zarządzania UwB

Data wydarzenia 01-06-2016

36 osób zmierzy się 4 czerwca 2016 r. (sobota) w finale XV Ogólnopolskiej Olimpiady Ekonomicznej dla Dorosłych. To słuchacze szkół dla dorosłych oraz uczestnicy kwalifikacyjnych kursów zawodowych prowadzonych przez centra kształcenia ustawicznego i zawodowego z całej Polski.

Finał olimpiady odbędzie się na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku, który jest współorganizatorem przedsięwzięcia. Głównym organizatorem jest Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku – to właśnie ta placówka zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji olimpiady.

Głównym celem przedsięwzięcia jest edukacja ekonomiczna osób dorosłych, wzmocnienie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie kształcenia ustawicznego. Temat przewodni tegorocznej olimpiady to „Koszty pracy w gospodarce”.

Projekt realizowany jest przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu  edukacji ekonomicznej. Olimpiada uzyskała patronaty Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Finansów, Podlaskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku.

Więcej informacji o XV Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych na stronie CKU

http://ckubialystok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1155&Itemid=297