Festiwal Nauki i Sztuki rozpoczęty

Data wydarzenia 18-05-2016

Ponad trzy tysiące osób odwiedziło we wtorek 17 maja  stoiska Uniwersytetu w Białymstoku podczas XIV Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Na warsztaty, wykłady i pokazy., które rpzpczęły sie już o 8 rano,  przyjechali do kampusu UwB nie tylko uczniowie białostockich szkół, ale też młodzież m.in. z Hajnówki, Augustowa, Łap. Większość imprez odbywała się w Instytucie Chemii, gdzie prezentowały się wszystkie uniwersyteckie wydziały. Powodzeniem cieszyło się też Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze i akwaria w Instytucie Biologii, a szczególnie dwoje ich mieszkańców – żaby albinosy o swojsko brzmiących imionach: Maniek i Stefan, które stały się  maskotkami wczorajszego dnia.

Główny koordynator Festiwalu dr hab. Aneta Petelska z Instytutu Chemii za swoje zaangażowanie i życzliwość dostała od uczniów gródeckiej Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich  tort – na dodatek tort chemiczny!

18 maja imprezy festiwalowe kontynuowane były na poszczególnych wydziałach. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.