Forum Klas Mundurowych na Wydziale Prawa UwB - rywalizację wygrał ZSO z Sejn.

Data wydarzenia 03-03-2017

Blisko 400 uczniów z 11 podlaskich szkół uczestniczyło w Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego, jakie 27 lutego 2017 r. odbyło się na Wydziale Prawa UwB.

Podczas spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie. W I i II etapie odpowiadali na pytania dotyczące służby w formacjach podległych MSWiA. W ostatnim, III etapie, strzelali na trenażerze. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 9 w Białymstoku, na trzecim miejscu podium stanęła grupa z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej.

 

Gośćmi Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego byli m.in. Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, podpułkownik SG Grzegorz Biziuk, Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Jadwiga Mariola Szczypiń, Kurator Oświaty w Białymstoku, a także inspektor Dariusz Minkiewicz, Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji. Podczas spotkania dwóch policjantów z Zambrowa, którzy kilka tygodni temu narażając życie wynieśli z zadymionego budynku nieprzytomnych mężczyzn, odebrało z rąk Jarosława Zielińskiego wyróżnienia.

 

Wydział Prawa UwB systematycznie organizuje różnego typu spotkania z uczniami klas mundurowych. Wielu z nich podejmuje tam potem studia, bowiem wydział oprócz prawa i administracji ma w ofercie bezpieczeństwo narodowe oraz kryminologię.